Juniorzy zbili mistrza I ligi

W pierwszym meczu kontrolnym siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych zagrali z reprezentacją Polski juniorów, która z kilka dni wybiera się do Meksyku na mistrzostwa świata. W hali Aqua Zdrój Victoria PWSZ przegrała z reprezentacją Polski juniorów 0:5 (grano pięć pełnych setów).
Młodzi zawodnicy pewnie wygrali pierwsze dwa sety (25:17 i 25:16), trzeci set zakończył się ich zwycięstwem na przewagi (27:25), a czwarty i piąty set znowu wysoko dla juniorów: 25:15 i 25:12. Wcześniej polscy juniorzy pokonali innego I-ligowca – AZS Stal Nysa 5:0 (w poszczególnych setach równie wysoko: do 16, 16, 21, 20, 23). Podczas zgrupowania w Wałbrzychu, juniorzy wygrali również 5:0 z innym I-ligowcem – Wartą Aluron Virtu Zawiercie. Nasza reprezentacja  miała przewagę wzrostu i zdecydowanie jest lepiej zgrana od drużyn, które dopiero grają sparingi i tworzą się przed ligą (start 3.10) niemal od nowa. Po meczu z Victorią PWSZ juniorzy opuszczają Wałbrzychu i jadą do Meksyku, gdzie w grupie grają z Rosją, USA i Argentyną. Natomiast Victoria PWSZ przez 10 dni trenuje na miejscu, a w weekend 12-13.09 zagra tradycyjny Turniej o Puchar Prezesa WZK Victoria SA z Jastrzębskim Węglem i AZS Stal Nysa.