https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Doceniają Świebodzice

Świebodzice uzyskały nominację do prestiżowego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i znalazły się w czołowej 50 rankingu najlepiej rozwijających się samorządów w 2015 roku.
 
Świebodzicki samorząd zabiegał o uzyskanie wyróżnienia „Teraz Polska” w kategorii „gmina”. Dzięki spełnieniu wymogów i pozytywnej ocenie kapituły, gmina otrzymała prawo do posługiwania się w oficjalnych materiałach informacją o nominacji. Potwierdzeniem udziału w konkursie oraz otrzymanej nominacji jest dyplom. Konkurs „Teraz Polska” realizowany jest od ponad 20 lat. Wyłania grupę najlepszych produktów i usług, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Realizowany jest w 3 kategoriach: na najlepsze produkty i usługi, dla gmin oraz dla przedsięwzięć innowacyjnych. Godło „Teraz Polska” na przestrzeni ponad 20 lat stało się marką samą w sobie. Jego siła rynkowa, a także wysoka rozpoznawalność, wzmacniają konkurencyjność oraz sukces rynkowy wyróżnionych nim laureatów. Prestiż Godła „Teraz Polska” umacniają: przejrzyste procedury konkursowe, obiektywizm, kompetencja i niezależność ekspertów i członków kapituły oraz patronat prezydenta RP.
Z kolei dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił doroczny ranking dotyczący najlepiej rozwijających się samorządów w 2015 roku. W tym roku oceniano miasta i gminy także w kategorii innowacyjności. – Świebodzice znalazły się w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich na wysokim, 50. miejscu, na równi z kilkunastoma innymi samorządami. Uzyskaliśmy 14 pkt., najlepszy wynik to 26 pkt. Ranking powstał w oparciu o analizę ankiet z 250 miast i 250 gmin wiejskich oraz miast na prawach powiatu. Samorządy pytano o takie zagadnienia, jak m. in. jakie sprawy można załatwić w urzędzie za pośrednictwem internetu, czy gmina prowadzi rejestrację zapytań mieszkańców przez internet, czy samorząd korzysta z możliwości elektronicznego udzielania zamówień publicznych, czy mamy SMS-owy system informacji (funkcjonuje od wielu lat); wreszcie o liczbę komputerów przypadających na uczniów itp. – wyjaśnia Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.
(RED)
 
teraz polska swiebodzice

REKLAMA

Kliknij tutaj