https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Akademia kolarska po debiucie

Akademia kolarska „sevenRsport cycling academy”, zadebiutowała w dwóch imprezach w międzynarodowej obsadzie. Pierwszą z nich było Kryterium Boxmet Dzierżoniów 2015, natomiast drugą – XXVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Ślężański Mnich” w Sobótce.
 
W Dzierżoniowie padł rekord frekwencji – na starcie stanęło 587 zawodników, w tym kolarze z czołowych krajowych ekip oraz z Czech, Litwy i Słowacji. Z kolei Sobótka tradycyjnie otwiera sezon kolarski w Polsce.
Akademię reprezentował młodzik Marcin Rozmiarek, który wystartował po raz pierwszy w karierze. W pierwszych zawodach rywalizował wśród 45, a w drugiej imprezie – w gronie 105 kolarzy. Odpowiednio były to dystanse 13,5 km oraz 34 km. Warto dodać, że w Sobótce ścigano się w tempie 35 km/h. Marcin, ze zrozumiałych względów, nie może wykazać się po debiucie imponującymi lokatami, ale pierwsze koty za płoty. Należy oczekiwać, że będzie robił systematyczne postępy i jeszcze usłyszymy o nim wiele dobrego.
Akademia z siedziba w Szczawnie-Zdroju stale prowadzi nabór dziewcząt i chłopców z klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów. W odpowiedzi na zgłaszane zapotrzebowanie, postanowiono zorganizować dodatkowe zajęcia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jak już wcześniej informowaliśmy, treningi będą uzupełniane nauką języków obcych.
Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.sevenrsport-cycling.com oraz pod numerami telefonów: 74 300 04 82 oraz 790 205 777. Pytania można też kierować na adres: info@sevenrsport-cycling.com.
(A.Bas.)
 Sobotka 2015
Na finiszu wyścigu w Sobótce.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty