Ślepsk wziął rewanż

Victoria PWSZ Wałbrzych przegrała w drugim meczu półfinałowym w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem 0:3. W rywalizacji do 3 zwycięstw, po tym spotkaniu jest remis 1:1.
W poprzedniej rywalizacji wałbrzyszanie wygrali 3:0 i chcieli w bardzo podobnym stylu wygrać, aby mieć przewagę przed meczami we własnej hali. Niestety, w I secie Victoria ani razu nie prowadziła i przegrała go aż 16:25, po bardzo skutecznej grze gospodarzy. Po dosyć wyrównanym początku drugiej odsłony, Ślepsk znów odskoczył gościom, którzy grali nieskutecznie i ta część spotkania zakończyła się wynikiem 17:25. W III partii Victoria prowadziła na samym starcie 2:1, potem remisowała 11:11, lecz zawodnicy z Suwałk znów osiągnęli przewagę nad rywalem, a goście nie potrafili w końcówce odrobić strat, przez co przegrali trzeciego seta 20:25 i cały mecz 0:3. Następne spotkanie między tymi dwoma drużynami odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 maja, w hali Aqua-Zdrój.
W innym półfinałowym meczu AZS Stal Nysa wygrała w Wyszkowie z Camperem 3:1 i w rywalizacji tych zespołów jest już 2:0.

Ślepsk Suwałki – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0 (25:16, 25:17, 25:20)
Stan rywalizacja (do 3 zwycięstw): 1:1.
Ślepsk: Makowski, Winnik, Schamlewski, Modzelewski, Rudzewicz, Skrzypkowski, Andrzejewski (libero) oraz Rawiak i Kluth.
Victoria: Krulicki, Kaczmarek, Filipiak, Fijałek, Piórkowski, Olczyk, Mihułka (libero) oraz Karpiewski, Kamiński, Krzywiecki i Zieliński.Stan rywalizacja (do 3 zwycięstw): 1:1.