Victoria gromi w Suwałkach!

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem 3:0 w pierwszym meczu półfinału play off I ligi. Rywalizacja między tymi zespołami toczy się do 3 zwycięstw.
Victoria rozpoczęła mecze w składzie: Fijałek, Kaczmarek, Olczyk, Piórkowski, Filipiak, Krulicki oraz Mihułka jako libero. Po dosyć wyrównanym początku przed II przerwą techniczną wałbrzyszanie przegrywali 15:16, jednak w końcówce odrobili straty i osiągnęli wystarczającą przewagę, by wygrać I seta 25:20. Druga partia wyglądała bardzo podobnie – Ślepsk prowadził 14:13, ale podopieczni Krzysztofa Janczaka zdołali odskoczyć rywalom na kilka punktów, wygrywając II seta 25:21. Trzecia odsłona wyglądała inaczej niż 2 poprzednie – goście od początku prowadzili, mieli bezpieczną przewagę, grali bardzo konsekwentnie i skutecznie, dzięki czemu wygrali ją 25:20 i cały mecz 3:0. Następny mecz Victoria zagra w poniedziałek w Suwałkach o godz. 18:00. Spotkanie będzie transmitowane na antenie TVP Sport.
W innym półfinale AZS Stal Nysa wygrał w Wyszkowie z Camperem 3:2.