I po barażu…

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pozbawili się szansy na udział w meczach barażowych o awans do I ligi. Wałbrzyszanie w piątek przegrali, po dogrywce, w Bytomiu z Polonią 88:95 i ten sezon zakończyli na 3 miejscu. Do I ligi awansował AZS AWF Katowice, a drugą lokatę – uprawniającą do gry w barażu o awans, zajął Doral Nysa Kłodzko.
Po dosyć wyrównanym początku spotkania biało – niebiescy przegrywali 9:12, jednak gospodarze zaczęli grać nieskutecznie w ataku i popełniali dużo błędów w obronie, dzięki czemu Górnik prowadził po I kwarcie 26:18. W drugiej partii, dzięki bardzo dobrej grze Rafała Niesobskiego, podopieczni Arkadiusza Chlebdy utrzymywali przez większość część przewagę w granicach 6-8 punktów, jednak w ostatniej minucie II kwarty Polonia zaczęła odrabiać straty, przez co pod koniec pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 47:45 dla gości. W trzeciej ćwiartce, po słabym początku, wałbrzyszanie znowu potem wyszli na prowadzenie 58:53, niestety – później znów zagrali słabo końcówkę, przez co po III kwarcie przegrywali 64:70. W IV odsłonie, podobnie jak w trzeciej, wynik bardzo się wahał, na koniec było 81:81, więc potrzebna była dogrywka. Niestety, w niej bytomianie pokazali wyższość nad zespołem z Wałbrzycha i wygrali spotkanie 95:88.

KK Polonia Bytom – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 95:88 (18:26, 27:21, 25:17, 11:17, d. 14:7)
Polonia: Jurczyński 38, Ecka 19, Nikiel 18, Woźniak 12, Nawrot 4, Moralewicz 2, Szpyrka 2, Zemrzycki 0, Szmidt 0, Ogrodnik 0, Wróblewski 0.
Górnik: Niesobski 31, Niedźwiedzki 16, Glapiński 11, Józefowicz 11, Ratajczak 8, Adranowicz 7, Iwański 4, Krzymiński 0, Borzemski 0, Suchodolski 0, Durski 0, Myślak 0.