Komplet juniorów

Koszykarze Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych z kompletem zwycięstw zakończyli półfinałowy turniej mistrzostw Polski do lat 18. W ostatnim dniu turnieju w Warszawie wałbrzyszanie pokonali MOSiR Siarkę Jezioro Tarnobrzeg 71:63 i pewnie awansowali do najlepszej ósemki w Polsce!
Mecz z Siarką był dla podopiecznych trenera Pawła Domaradzkiego formalnością, ale wałbrzyscy juniorzy chcieli zakończyć warszawski turniej z trzema zwycięstwami i cel osiągnęli. W I kwarcie meczu z Siarką osiągnęli kilkupunktową przewagę i choć rywale kilka razy odrabiali straty, to za każdym razem szybko im znów odskakiwali. Między innym na 8 minut przed końcową syreną było już tylko 54:52, a po kolejny 3 minutach rywalizacji Górnik wygrywał już 61:52 i do końca nie oddał prowadzenia. W drugim niedzielnym meczu UKS GIM 92 Ursynów Warszawa uległ Treflowi Sopot 56:83 i to sopocianie wraz z wałbrzyszanami awansowali do finału. Stawkę ośmiu zespołów uzupełniły: Biofarm Basket Junior Poznań, KS Rosa Sport Radom, Polonia Warszawa, WKK Wrocław, TS Wisła Kraków oraz WKS Śląsk Wrocław.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – MOSiR Siarka Jezioro Tarnobrzeg 71:63 (19:13, 14:14, 17:18, 21:18)
Górnik: Durski 20, Szmidt 15, Krzymiński 12, Kołaczyński 10, Jeziorowski 9, Grabka 3, Kaczuga 2, Dargacz 0, Smoleń 0, Sumiński 0.