Gol i wygrana na urodziny

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych pokonały na własnym boisku Sokoła Kolbuszowa Dolna 4:0 i zachowały pierwsze miejsce w grupie południowej I ligi. Dwa gole zdobyła Małgorzata Mesjasz, a po jednym Sofia Gonzalez i Klaudia Miłek, która w niedzielę świętowała urodziny.
azs pwsz puchar polski
Trener Marcin Gryka na mecz z Sokołem – pierwszy na własnym boisku w rundzie wiosennej – wystawił zespół w następującym składzie: Antończyk – Botor, Konopka, Mesjasz, Bosacka, Brzeska, Wacławczyk, Lizoń, Iwańczuk, Miłek, Gonzalez. Wałbrzyszanki szybko uzyskały przewagę i w 24 min. objęły prowadzenie po strzale z kilku metrów Małgorzaty Mesjasz. Kilka minut później wynik podwyższyła Sofia Gonzalez, która skorzystała z błędu kolbuszowskiej obrony i strzałem z około 20 metrów zaskoczyła bramkarkę Sokoła. Przed przerwą losy spotkania rozstrzygnęła ponownie Mesjasz, która głową posłała piłkę do siatki rywalek, ustalając wynik do przerwy na 3:0 dla AZS PWSZ. Po zmianie stron akademiczki kontrolowały grę, a szkoleniowiec mógł spokojnie rotować składem. Najpierw za Wacławczyk i Lizoń weszły Pełechata i Wandolska, a potem jeszcze Bosacką zmieniła Rak. Na kwadrans przed końcem wynik meczu ustaliła Klaudia Miłek, która strzałem z dystansu nie dała bramkarce gości szans na obronę.