Powiat wyróżnił sportowców i działaczy

Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura wręczył pamiątkowe dyplomy i statuetki stypendystom sportowym oraz osobom nagrodzonym i wyróżnionym za osiągnięcia sportowe w 2014 roku.

Jacek Cichura gratulował gościom ich pasji i wytrwałości oraz życzył dalszych sukcesów. Uroczyste spotkanie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.
Stypendium sportowe otrzymali zawodnicy, którzy zajęli miejsce od I do VIII w igrzyskach olimpijskich, paraolimpijskich lub mistrzostwach świata czy Europy lub zajęli miejsce od I do III w zawodach sportowych rangi mistrzostw Polski, Pucharu Polski lub zostali objęci programem przygotowań do igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich lub mistrzostw świata czy Europy, opracowanym przez właściwy polski związek sportowy i zobowiązał się do jego realizacji i udziału w tych zawodach. Stypendium wypłacane jest przez rok w wysokości 250 zł miesięcznie.
Stypendia za rok 2014 otrzymali:
Bartłomiej Filip – biathlonista z Uczniowskiego Klubu Narciarskiego Melafir Czarny Bór. Jego osiągnięcia to m.in.: I miejsce: mistrzostwa Polski w biathlonie letnim; mistrzostwa Polski na nartorolkach; Puchar Polski I kat. „Celuj w Igrzyska”.
Karol Turek – biathlonista z Uczniowskiego Klubu Narciarskiego Melafir Czarny Bór, w ubiegłym roku zajął I miejsce w Pucharze Polski „Celuj w Igrzyska” i II miejsce w mistrzostwach Polski w biathlonie letnim w Czarnym Borze.
Bartosz Przewłocki ze Stowarzyszenia „Mogę Wszystko” – jest zawodnikiem reprezentacji Polski w koszykówce na wózkach. Uczestniczył w roku 2014 w mistrzostwach Europy juniorów (U22) w Saragossie, gdzie Polska zajęła VIII miejsce.
Kacper Drochomirecki z Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM Głuszyca. Trenuje trójbój siłowy, zajął I miejsce w mistrzostwach Polski Juniorów oraz IV miejsce podczas mistrzostw świata juniorów do lat 18 w Republice Południowej Afryki.
Kamil Dec z Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM Głuszyca, trenujący trójbój siłowy. Zajął I miejsce na mistrzostwach Polski Juniorów i III miejsce Mistrzostwach Świata Juniorów w RPA.
Nagrody sportowe dla osób fizycznych za osiągnięte w 2014 roku za wyniki sportowe przyznawane są w trzech kategoriach. Najlepszy Młody Sportowiec – senior: wyróżniono w niej Ilonę Omilusik (zapasy), Łukasza Charzewskiego (zapasy) i Natalię Piwowarczyk (kolarstwo górskie). W kategorii: Najlepszy Młody Sportowiec Niepełnosprawny nagrodę uzyskał Kamil Kornacki (koszykówka na wózkach). Zaś w kategorii: Najlepszy Trener uhonorowano Roberta Kosińskiego (tenis ziemny), Roberta Szarka (koszykówka na wózkach) i Jerzego Szydę (biegi narciarskie i biathlon). Osoby wyróżnione uzyskały jednorazową gratyfikację finansową.
Wyróżnienia przyznawane w kategorii Najlepszy Działacz Sportowy otrzymali panowie Tadeusz Obuchowski – działacz Klubu Sportowego Petanque Jedlina Zdrój i Andrzej Skrzypczak – prezes Klubu Kolarstwa Górskiego MTB Wieża Anna w Szczawnie-Zdroju. (ELW)