Rozgromili Mickiewicza

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych wygrali we własnej hali z KKS Mickiewicz Rozmus Katowice aż 96:67. Dzięki temu biało – niebiescy nadal mają szansę na awans do baraży o przepustkę do I ligi.
Początek meczu jednak był zdecydowanie dla gości, którzy prowadzili 10:3. Wałbryszanie zdołali najpierw wyrównać do stanu 12:12, a następnie osiągnęli przewagę nad katowiczanami, dzięki czemu wygrali I kwartę 28:21. W drugiej ćwiartce podopieczni Arkadiusza Chlebdy grali spokojniej, kontrowali wynik i na koniec pierwszej połowy prowadzili 47:32. Na początku III odsłony zawodnicy Mickiewicza próbowali odrabiać straty, ale tylko przez chwilę, bo na minutę i 38 sekund przed zakończeniem kwarty przegrywali już 28 punktami. Gospodarze po pół godzinie gry prowadzili 73:48, a IV partia miała podobny przebieg jak trzecia, dzięki czemu Górnik wygrał ostatecznie aż 96:67.
W następnej kolejce wałbrzyszanie zagrają w hali Aqua – Zdrój z AZS-em AWF Katowice. Spotkanie odbędzie się w środę, 22 kwietnia o godz. 18:30.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – KKS Mickiewicz Romus Katowice 96:67 (28:21, 19:11, 26:16, 23:19)
Górnik: Niesobski 17, Niedźwiedzki 15, Suchodolski 14, Glapiński 13, Ratajczak 11, Krzymiński 7, Iwański 6, Adranowicz 6, Józefowicz 3, Durski 2, Kołaczyński 2, Borzemski 0.
Mickiewicz: Gembus 11, Kolenda 11, Kozak 10, Kołakowski 9, Pietryga 7, Batorski 7, Migała 5, Jagieła 3, Leszczyński 2, Wołk-Jankowski 2.