Wygrana z Polonią!

Koszykarze II-ligowego Górnika Trans.eu Mazbud Wałbrzych wygrali we własnej hali z Polonią Bytom 74:62. Było to cenne zwycięstwo dla wałbrzyszan, po bolesnej wyjazdowej porażce z AZS AWF Katowice.
Spotkanie świetnie rozpoczęli podopieczni Arkadiusza Chlebdy, którzy prowadzili już 9:0, ale I kwarta skończyła się prowadzeniem wałbrzyszan 16:10. Druga ćwiartka była bardziej wyrównana, ponieważ wynik wahał się między 2 a 8 punktami przewagi „biało-niebieskich”. Ostatecznie na długą przerwę gospodarze schodzili na prowadzeniu 34:28. W trzeciej partii przewagę osiągnęła Polonia, która na 4 min. i 21 s przed końcem prowadziła 40:39. Na szczęście w ciągu ostatnich 2 minut Górnik odrobił straty i po pół godzinie gry zwiększył przewagę do 8 pkt. (54:46). Ostatnia kwarta była dopełnieniem formalności przez wałbrzyszan, ponieważ kontrolowali wynik i grę, dzięki czemu wygrali mecz 74:62.

Górnik Wałbrzych – Polonia Bytom 74:62 (16:10, 18:18, 20:18, 20:16)
Górnik: Niesobski 24, Niedźwiedzki 17, Glapiński 9, Stochmiałek 9, Ratajczak 5, Adrianowicz 3, Józefowicz 3, Borzemski 0, Krzymiński 0, Myślak 0, Suchodolski 0.
Polonia: Jurczyński 21, Nikiel 11, Podkowiński 10, Nawrot 9, Ecka 6, Moralewicz 3, Woźniak 2, Zemrzycki 0, Szmidt 0, Ogrodnik 0, Wróblewski 0.