Klęska w Katowicach

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych, w meczu na szczycie grupy F II ligi, przegrali na wyjeździe z AZS AWF Katowice 61:97. Nie była to niespodzianka, ponieważ drużyna z Górnego Śląska jeszcze nie przegrała w tym sezonie.

Na początku spotkania „biało – niebiescy”, którzy musieli sobie radzić bez Piotra Niedźwiedzkiego, prowadzili 8:2, jednak potem się rywalizacja wyrównała, wynik oscylował koło remisu i na koniec tej części podopieczni Arkadiusza Chlebdy przegrywali 26:27. Druga ćwiartka wyglądała podobnie jak pierwsza, ale gdy Górnik prowadził 39:38 w grze Dolnoślązaków pojawiało się więcej strat, niedokładności i fauli, co wykorzystali katowiczanie. I w konsekwencji I połowa skończyła się wynikiem 48:39 dla gospodarzy. Po zmianie stron Górnicy pierwsze punkty w III kwarcie zdobyli dopiero na 4 min. i 50 s przed jej końcem, gdy za 2 punkty trafił Adrianowicz, ale wtedy było już 41:60. Na koniec trzeciej ćwiartki zespół z Wałbrzycha przegrywał 47:68, a ostatnie 10 minut było tylko dopełnieniem klęski, ponieważ katowiczanie IV kwartę wygrali 29:14, wygrywając ostatecznie 97:61.

AZS AWF: Nowak 19, Grzegorzewski 17, Piotrkowski 14, Kujon 12, Szczypka 11, Czyżnielewski 9, Bączyński 7, Kurdubski 5, Stawowski 3, Misiąg 0, Wilczyński 0.
Górnik: Niesobski 22, Glapiński 17, Iwański 8, Józefowicz 6, Adranowicz 4, Suchodolski 2, Durski 2, Borzemski 0, Stochmiałek 0, Rzeszowski 0, Krzymiński 0.