Wygrali w osłabieniu

Bez Piotra Niedźwiedzkiego i Daniela Iwańskiego w składzie, koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali w Katowicach Mickiewicza 67:63. Na wyniku spotkania, tak jak przed tygodniem z Albą, znów zaważyła I kwarta.
Górnik rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Wynik otworzył Bartłomiej Józefowicz, a potem przez 6,5 minuty do kosza trafiali tylko podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy. Gospodarze pierwsze punkty – i to z linii rzutów wolnych – zdobyli po blisko 7 minutach gry, gdy przegrywali już 0:12. I kwartę Górnik wygrał 21:4, a po 2 minutach kolejnej odsłony było już 26:4. Potem gra zaczęła się wyrównywać, a gracze Mickiewicza zaczęli w końcu trafiać. Przed długą przerwą katowiczanie zdołali odrobić 8 punktów i na długą przerwę wałbrzyszanie schodzili prowadząc 32:23. Po zmianie stron koszykarze spod Chełmca mieli poważne problemy ze znalezieniem drogi do kosza, co gospodarze skrzętnie wykorzystali, doprowadzając do stanu 30:32. Na szczęście strzelecki impas przerwał w 25 min. Bartłomiej Ratajczak, który poderwał swoich kolegów z zespołu do odbudowywania utraconej przewagi. I po punktach Adranowicza Górnik wygrywał 39:30. Potem gra toczyła się zrywami: katowiczanie ograbiali straty i zbliżali się na 2 pkt. (39:41 w 29 min.), a po chwili biało – niebiescy znów odskakiwali na kilka punktów. Trzecia ćwiartka zakończyła się wynikiem 46:41 dla Dolnoślązaków, co zapowiadało spore emocje w ostatnich 10 minutach. Mickiewicz po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie na 6 minut przed końcową syreną, gdy po dwupunktowej akcji Pietrygi wygrywał 54:52. Przez kolejne 3 minuty wynik oscylował koło remisu, ale w decydującym momencie spotkania ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Rafał Niesobski. Jego 7 oczek z rzędu wyprowadziło Górnika na 9-punktowe prowadzenie (65:56) na 39 sekund przed końcową syreną, co przesądziło o zwycięstwie ekipy z Wałbrzycha.
Było to trzecie zwycięstwo koszykarzy Górnika w drugim etapie rozgrywek o mistrzostwo II ligi. W następnej kolejce wałbrzyszanie znów zagrają w Katowicach – tym razem z niepokonanym AZS AWF.

Mickiewicz Romus Katowice – Górnik Wałbrzych 63:67 (4:21, 19:11, 18:14, 22:21)
Górnik: Niesobski 14 (2×3 pkt.), Józefowicz 11 (3×3 pkt., 6 zbiórek, 5 przechwytów), Stochmiałek 10 (5 zbiórek), Suchodolski 9, Rzeszowski 8 (10 zbiórek), Ratajczak 5, Glapiński 5 (1×3 pkt., 6 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwyty), Adranowicz 5, Myślak 1, Borzemski 0.