Na podbój świata

Troje wychowanków UKN Melafir Czarny Bór znalazło się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych w Biathlonie w Raubichi.
janik_biathlon
W kategorii: junior – Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław – wicemistrz świata juniorów w biathlonie na rolkach), junior młodszy – Bartłomiej Filip (AZS AWF Wrocław) oraz juniorka młodsza – Paulina Król (UKN Melafir Czarny Bór). Zawodnicy od 18.02 do 24.02.2015 r. będą rywalizowali w 4 konkurencjach: bieg indywidualny, sprint, pościgowy i sztafety. Zachęcamy do kibicowania i śledzenia wyników naszych zawodników.
– Życzę wytrwałości na trasie oraz celnego oka na strzelnicy – mówi Adam Górecki, wójt gminy.
Biathloniści UKN Melafir Czarny Bór uczestniczyli w Kościelisku w II edycji zawodów „Celuj w Igrzyska”, zaliczanych do Puchar Polski I kategorii. W pierwszym dniu rozegrano bieg sprinterski w 9 kategoriach wiekowych (181 zawodników). Złoto w najmłodszej kategorii młodzik młodszy wywalczył Adrian Pyrdoł. W kategorii młodzik bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Filip, II miejsce przypadło Krystianowi Kałużnemu, w kategorii młodziczka V miejsce zajęła Karolina Baraniec. Wśród juniorów młodszych IV miejsce wywalczył Przemysław Pancerz, a V miejsce Karol Turek. Złoty medal w kategorii juniorka młodsza zdobyła Paulina Król.
W kategorii junior po raz pierwszy zwyciężył Tomasz Jurczak – zawodnik trenujący biathlon w Czarnym Borze I sezon (AZS AWF Wrocław, trener Jerzy Szyda), w kategorii juniorka tuż za podium były Natalia Surdyka (AZS AWF Wrocław) – IV miejsce i Karolina Trzaska (AZS AWF Wrocław).
W drugim dniu zawodów udało się rozegrać jedynie 4 konkurencje męskie w biegu pościgowym. Jury zawodów zdecydowało o odwołaniu zawodów z uwagi na złe warunki pogodowe: wiatr, śnieżyca i mgła. W kategorii junior młodszy II miejscu podium stanął Karol Turek, V miejsce zajął Przemysław Pancerz, VI miejsce Robert Szczepaniak. W kategorii junior V miejsce zajął Mariusz Wtorek, a VI miejsce Tomasz Jurczak AZS AWF Wrocław.