Młodzież rozbiła wicelidera I ligi!

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych, wicelider I ligi, dostały srogą lekcję skuteczności od juniorów młodszych Górnika Wałbrzych. Podopieczni trenera Roberta Bubnowicza rozgromili akademiczki aż 8:1. Tymczasem juniorzy starsi Górnika ulegli w Świebodzicach Victorii 1:2.
azs pwsz gornik juniorzy
Mecz damsko – męski rozegrany został w systemie 3 x 25 minut, a bramkarce pierwszej reprezentacji Polski – Darii Antkowiak – szans na obronę nie dało aż 8 juniorów młodszych. Z kolei honorowe trafienie dla akademiczek zaliczyła Katarzyna Brzeska.
Górnik zagrał w składzie: Bartłomiej Ziobro, Daniel Adamczyk, Marcin Malczewski, Oskar Winiarski, Jonatan Lewandrowski, Denis Dec, Damian Bogacz, Bartosz Sobierski, Oliver Długokęcki, Kamil Zdeb (zawodnik testowany Unia Stare Bogaczowice), Bartosz Wożniak, Paweł Jagłarz (zawodnik testowany Unia Stare Bogaczowice), Patryk Zając, Michał Jędrusik, Patryk Ciepielewski.
Z powodu choroby na sparingu nie mogli zagrać: Krystian Skrzypiec, Kamil Popek, Krystian Lis, Marcin Salmon, Jan Jakacki.
Z kolei podopieczni trenera Macieja Jaworskiego udali się do Świebodzic, gdzie rozegrali sparing z juniorami starszymi Victorii Świebodzice. Honorowego gola dla Górnika zdobył Dominik Wożniak.
Górnik Wałbrzych: Mateusz Łobodziński, (75 Gracjan Błaszczyk), Michał Tytman, (46 Jakub Borek), Kamil Misiak (46 Tomasz Kmieć), Piotr Rojek, (46 Hubert Gredziński), Michał Literski, Jong Pyeong-Jeong, Filip Brzeźiński, (46 Damian Ziętek), Patryk Kowalczyk, Szymon Reczkowski, Mateusz Sobiesierski, Dominik Woźniak, (46 Kamil Młodziński), Dominik Gryka, Alan Mordasiewicz.
Natomiast po kolejnej serii meczów Czarnoborskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór juniorzy Górnika znów są liderem.
W zaległym meczu Górnik pokonał Jokera Jaczków 8:3 (bramki dla Górnika: Woźniak – 2, Tytman – 2, Gawlik – 2, Roszak, Migalski; dla Jokera: Koźlak – 2, Radosław Pielech).
– Joker wystąpił w tym meczu z zaledwie jednym rezerwowym piłkarzem i z biegiem czasu widać było lepsze przygotowanie kondycyjne juniorów Górnika. Do przerwy mecz był wyrównany i juniorzy prowadzili 3:2, ale w drugiej części ich wyższość nie podlegała dyskusji. Doszło też do niepotrzebnej przepychanki Koźlaka z Woźniakiem, za co obaj zostali ukarani żółtymi kartkami – relacjonuje oficjalna strona klubu gornik-walbrzych.pl.
W kolejnym spotkaniu juniorzy Górnika ograli Skalnika Czarny Bór 8:4 (bramki dla Górnika: Woźniak – 4, Rojek – 2, Roszak, Migalski, a dla Skalnika: Jarosław Maliszewski, Pokrzywa, Ptaszek, Krzysztof Maliszewski).
– Do przerwy juniorzy męczyli się z młodą ekipą Skalnika i dlatego był remis 2:2. W drugiej połowie Górnicy zagrali z większym zaangażowaniem i na efekty nie trzeba było długo czekać. Świetną skutecznością w tym spotkaniu popisał się Woźniak, autor 4 trafień – relacjonuje serwis wałbrzyskiego klubu.