https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomoc dla Sary

Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy organizuje od 1 lutego do 30 kwietnia 2015 roku w Głuszycy zbiórkę publiczną dla mieszkanki miasta, pod nazwą „Pomoc dla Sary”. Sara ma 25 lat, jest osobą niepełnosprawną, od 2008 roku ma problemy z przemieszczaniem się, od kilku lat w ogóle nie chodzi, cierpi m. in. na niedowład kończyn.
pomoc dla sary
 
 
 
 
 
 
Choroba, której towarzyszy nieustanny ból,  polega na postępującym zwiotczeniu mięśni. Kobieta zdana jest na całodobową opiekę rodziców, mających problemy z własnym zdrowiem. Życie Sary ograniczają bariery architektoniczne, nie ma specjalistycznego łóżka ani fotela, a rodziców nie stać na rehabilitację córki. Największym problemem dla opiekunów jest wyjście z Sarą na spacer i pokonanie stromych schodów.
– W związku z postępującą chorobą, trudną sytuacją materialną rodziny oraz koniecznością zapewnienia Sarze właściwej opieki, rehabilitacji i dostosowania warunków mieszkaniowych do potrzeb osoby niepełnosprawnej, Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy planuje od lutego do kwietnia przeprowadzenie zbiórki publicznej poprzez: zbieranie pieniędzy do puszek i skarbon stacjonarnych oraz umiejscowienie koszy na dary rzeczowe w miejscach publicznych. Celem zbiórki „Pomoc dla Sary” jest pokrycie kosztów: leczenia i rehabilitacji, turnusu rehabilitacyjnego, środków higienicznych, sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i medycznego oraz pokrycie kosztów remontu, wyposażenia i adaptacji mieszkania do potrzeb niepełnosprawnej Sary. Sara prosi wszystkich ludzi dobrej woli o materialne wsparcie i przekazywanie przedmiotów takich jak pościel, ręczniki, odzież w dużych rozmiarach. Za każdy Państwa gest wsparcia i zrozumienia dziękują Sara z rodzicami, wolontariusze i organizatorzy zbiórki – mówią członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy.
W niedzielę, 1 lutego 2015 r. o godz. 16.00, w czasie charytatywnego koncertu kolęd i pastorałek w CK-MBP w Głuszycy, wolontariusze będą zbierać ofiary pieniężne i rzeczowe dla Sary. „Pomoc dla Sary” – nr zbiórki 2015/279/OR, zbiórka publiczna zgłoszona do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, informacje szczegółowe dostępne na stronie: zbiorki.gov.pl.
(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty