https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wsparcie w starcie

Jakub Szymanowicz, w siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, podpisał umowę na pierwszą pożyczkę w ramach rządowego programu „Wsparcie w starcie II”, realizowanego na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego. 24-latek z Wrocławia, absolwent Politechniki Wrocławskiej otwiera firmę „SOLISA”, która zajmie się badaniami energetycznymi budynków.
fundusz regionu walbrzyskiego
 
 
 
 
 
 
29 grudnia Robert Jagła (prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego) i Zdzisława Leszczyńska – Chruścik (członek zarządu FRW) oraz Jakub Szymanowicz podpisali pierwszą w regionie umowę o pożyczkę „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”.
– O założeniu własnej firmy myślałem już od dawna, jeszcze w trakcie studiów. O programie „Wsparcie w starcie” słyszałem już podczas jego pierwszej edycji, dlatego z uruchomieniem działalności gospodarczej czekałem na kolejne rozdanie rządowych środków – mówi Jakub Szymanowicz, absolwent kierunku energetyka na Politechnice Wrocławskiej, obecnie przedsiębiorca, właściciel firmy „SOLISA”. – Za środki, o które aplikowałem, kupię m.in. kamerę termowizyjną oraz zestaw pomiarowy do testów szczelności budynków – zapowiada.
Firma „SOLISA” będzie prowadziła badania energetyczne budynków, badania termowizyjne oraz wykonywała testy szczelności obiektów. Będzie zajmowała się również doradztwem energetycznym.
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego od początku listopada prowadzi rządowy program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” dla województw dolnośląskiego i lubuskiego. W ramach programu studenci, absolwenci i bezrobotni mogą otrzymać nawet 75 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu. Natomiast funkcjonujący już przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczkę na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Na terenie obu województw Fundusz Regionu Wałbrzyskiego dysponuje kwotą ponad 6 milionów złotych. Wnioski o pożyczki przyjmowane są od 17 listopada 2014r., a na realizację całego przedsięwzięcia FRW ma czas do 31 grudnia 2016 r.
– Zainteresowanie programem jest spore, co cieszy nas bardzo. Proces podejmowania decyzji o skorzystaniu z pożyczki „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” jest u klientów jednak nieco wydłużony. Widzimy, że osoby, które myślą o założeniu własnej firmy, decyzję tę rozważają dokładnie. Zdecydowanie szybciej z naszej oferty korzystają przedsiębiorcy, którzy już funkcjonują na rynku – mówi Robert Jagła, prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – Dlatego też cenną formą wsparcia dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą jest nasz program bezpłatnych szkoleń i doradztwa – dodaje.
„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” za cel stawia sobie rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy, jako elementy rozwoju rynku pracy, przeciwdziałania bezrobociu i promowania zatrudnienia. Pożyczki udzielane są na wyjątkowo atrakcyjnych zasadach. To m.in.: oprocentowanie roczne ok. 0,56%, okres spłaty do 7 lat oraz brak opłat za rozpatrzenie wniosku i obsługę pożyczki.
Szczegółowe informacje o rządowym programie „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”, a także regulamin oraz kalkulator pożyczkowy znajdują się na stronie www.frw.pl.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj