Puchar Polski dla Górnika!

Po raz pierwszy w historii koszykarze Górnika Wałbrzych zdobyli Puchar Polski. W niedzielę, w finale rozgrywanego w Wałbrzychu turnieju finałowego, rozgromili I-ligowy SKK Siedlce 91:62. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został środkowy Górnika Piotr Niedźwiedzki, a do pierwszej piątki imprezy wybrani zostali dwaj inni wałbrzyszanie: Rafał Glapiński i Rafał Niesobski.
Przedostatni zespół I ligi okazał się niezbyt wymagającym przeciwnikiem beniaminka II ligi z Wałbrzycha. Siedlczanie tylko raz zdołali wyrównać wynik meczu (2:2), a prezentujący zespołową koszykówkę gospodarze szybko zbudowali kilkupunktową przewagę, która rosła z każdą kwartą. Choć na długą przerwę Górnik schodził z przewagą 10 pkt. (43:33), to już w połowie III ćwiartki ją podwoił, dominując nad pierwszoligowcami w każdym elemencie. W tych okolicznościach jedyną niewiadomą pozostawała różnica, jaką zakończy się to jednostronne spotkanie. Gdy na 5 min. przed syreną kończącą finałowe spotkanie biało – niebiescy prowadzili 80:50, trener Górnika Arkadiusz Chlebda desygnował do gry zawodników z ławki rezerwowych, którzy walczyli ambitnie o utrzymanie tej przewagi. A po zakończeniu ostatniej kwarty polał się szampan, a kapitan gospodarzy Rafał Glapiński – po raz drugi w tym roku – odciął siatkę z kosza hali Aqua Zdrój.
– To jest nagroda dla wszystkich w naszym klubie za kilkuletnią ciężką pracę. Nie tylko dla koszykarzy i szkoleniowców, ale także dla ludzi, którzy na co dzień dbają, by nasze zespoły mogły bez przeszkód funkcjonować w swoich rozgrywkach – powiedział po meczu trener Arkadiusz Chlebda.

Finał:
Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych  – SKK Siedlce 91:62 (28:21, 15:12, 24:8, 24:21)
Górnik: Niesobski 28 (3×3 pkt.), Niedźwiedzki 20 (1×3 pkt, 12 zbiórek, 3 bloki), Glapiński 13 (2×3 pkt., 6 asyst, 4 zbiórki), Józefowicz 11 (3×3 pkt., 4 zbiórki, 3 przechwyty), Suchodolski 5, Rzeszowski 5, Krzymiński 3 (1×3), Borzemski 2, Maryniak 2, Myślak 2, Adranowicz, Iwański.
Mecz o 3. miejsce:
ACK UTH Rosa Radom – Jamalex Polonia 1912 Leszno 60:47 (14:14, 13:9, 25:10, 8:14)