https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Czarny Bór bez kadrowiczek

Z udziałem 221 zapaśniczek z 12 krajów, odbył się kolejny turniej międzynarodowy Czarny Bór Open 2014, obok szwedzkiego Klippan oraz Dormagen i Berlinie w Niemczech najważniejsze tego rodzaju zawody w Europie.
SONY DSC
 
Wielki zawód organizatorom sprawiły nasze kadrowiczki, które trener zabrał na zgrupowanie do Bułgarii, a tegoroczna wicemistrzyni świata i wojskowa mistrzyni świata Iwona Matkowska oraz Monika Michalik i Agnieszka Wieszczek z Grunwaldu Poznań przechodziły w tym czasie szkolenie wojskowe.
Z Polek na najwyższym stopniu podium wśród seniorek stanęła Natalia Kubaty (Slavia Ruda Śląska) w kategorii 55 kg. W wadze 58 kg Karolina Wieczerza (Cement-Gryf Chełm) była druga, srebrny krążek zdobyła także Marzena Horoszko (Piast Wola) w wadze 69 kg, a brązowe medale wywalczyły: Katarzyna Pękała (Cement) i Weronika Sikora (Sobieski Poznań) w kat. 48 kg i Monika Misiura (Cement) w wadze 55 kg.
Wśród kadetek srebrne medale zdobyły: Magda Błaszczyszyn (49 kg) i Dominika Kulwicka (56) z Zagłębia Wałbrzych, a najlepszą młodziczką w kat. 28 kg okazała się Oliwia Wróblewska (Heros Czarny Bór).
(BAS)

REKLAMA

Kliknij tutaj