https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nowe obiekty na Słonecznej Polanie

– Kosztem 4 mln zł. zbudowaliśmy wokół toru do four crossu na Słonecznej Polanie obiekty, które podniosą jego rangę – mówi Andrzej Skrzypczak, prezes klubu MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój. Prace trwały od czerwca, a 70 proc. środków finansowych pozyskano z Unii Europejskiej.
 Przy torze
– Tor w Szczawnie, służący ekstremalnej konkurencji kolarstwa górskiego, uznawany jest za jeden z najlepszych i najbardziej malowniczych w Europie. Po ostatnich pracach, jego ranga wzrośnie. Na naturalnych trybunach zainstalowano ponad 200 nowych ławek, które zapewnią ponad 1000 miejsc siedzących. Poza tym wzniesiono obiekt klubowy, m.in. z kafeterią, szatniami, toaletami i prysznicami. Na tyle budynku zbudowano ścianę wspinaczkową, siłownię terenową na 30 stanowisk i nowoczesny plac zabaw z podłożem gumowym – wyjaśnia prezes szczawieńskiego klubu.
Międzynarodowy chrzest nowe obiekty przejdą 18 lipca 2015 roku. Wtedy to na torze odbędą się trzecie zawody kolejnego cyklu Pucharu Świata – 4X Pro Tour.
– Tegoroczne zawody pucharowe na Słonecznej Polanie odbyły się 10 maja i zebrały wiele pochlebnych opinii wśród organizatorów Pucharu Świata – Brytyjczyków oraz najlepszych zawodników four crossu – podkreślił Skrzypczak, który w 2013 roku włączony został do sztabu Four Cross Alliance (FCA), przygotowującego cykl imprez PŚ.
Prezes jest dumny z tegorocznych osiągnięć zawodników Wieży Anna, dominujących w krajowym four crossie.
– W światowym rankingu UCI Natalia Piwowarczyk jest czwarta. Na zawodach pucharowych w Szczawnie i włoskim Val di Sole zdobywała brązowe medale, poza tym jest mistrzynią Polski. Piotr Paradowski, 11. w rankingu, jest zdobywcą mistrzostwa i Pucharu Polski. Robert Kulesza zajął w rankingu 23. miejsce, a w kolekcji ma srebrny medal MP i brązowy PP- wyliczył.
Zwycięzcą rankingu UCI został Czech Tomas Slavik.
Poza four crossem, rywalizacji polegającej na wyścigu czterech zawodników na stromym, 500-metrowym torze z naturalnymi i sztucznymi przeszkodami, na których skoki dochodzą do kilkunastu metrów, kolarze Wieży Anna dominują w Polsce także w BMX – racing.
– Gustaw Dądela jest tegorocznym dwukrotnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski, Robert Kulesza to drugi zawodnik w kraju, a Marek Trusiewicz najlepszy w Polsce wśród juniorów. Miejsca na podium MP i PP zajmowali  również Allan Bednarek i Karolina Niemierska  – zakończył Skrzypczak.
Andrzej Basiński

REKLAMA