Role się odwróciły

W miniony weekend ze zwycięstwa cieszyli się koszykarze drugiego zespołu Górnik Trans.eu Invest Park Wałbrzych, którzy w III lidze pokonali WSTK Wschowa 86:66.
Gdy do przerwy biało-niebiescy prowadzili 48:31 wydawało się, że zwycięstwo przyjdzie im łatwo. Wałbrzyszanie jednak fatalnie zaczęli III kwartę i pozwolili WSTK się dogonić. Zespół ze Wschowy zaliczył serię punktową 17:0, by po chwili objąć minimalne prowadzenie. IV kwarta należała już jednak zespołu Górnika, a wpływ na grę i wynik miała krótka ławka rezerwowych gości i 3 zwycięstwo wałbrzyszan stało się faktem.
Górnik II: Adranowicz 23 (17 zb), Durski 12, Szmidt 11, Kołaczyński 10, Maryniak 8, Mateusz Ciuruś 6, Grabka 4, Sumiński 4, Jeziorowski 4, Kosior 2, Dargacz 2, Kiełbik 0.

Z kolei zespół juniorów Górnika pokonał u siebie Zastal II Zielona Góra 93:59. Górnik ma bilans spotkań 6:2.