Pechowa 10

Dziesiąty mecz w sezonie i pierwsza porażka koszykarzy Górnik Trans.Eu TWS Mazbud Wałbrzych w II lidze. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy przegrali w Kaliszu z MKS Drogbruk 82:86. W obu zespołach zabrakło ważnych graczy – w Górniku nie zagrał Daniel Iwański, a w MKS-ie Błażej Rabe. Już w środę Górnik zagra w Lubinie w Pucharze Polski z SMK.

Początek spotkania nie zapowiadał porażki lidera. W 8 minucie Górnik prowadził w Kaliszu 17:11, ale potem gospodarze odrobili straty i wynik oscylował koło remisu. W II kwarcie, po 3 minutach rywalizacji, nasza drużyny wygrywała 30:22, ale znów roztrwoniła ten dorobek i w ostatniej minucie przed długą przerwą MKS odebrał jej prowadzenie i nie oddał go do końcowej syreny. Na 51 sekund przed końcem spotkania gospodarze prowadzili 84:82, trener Chlebda poprosił o czas, ale jego podopieczni nie zdołali wyrównać. Po stracie gospodarze dołożyli 2 oczka i komplet punktów został w Kaliszu.
MKS Drogbruk Kalisz – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 86:82 (19:18, 26:22, 16:16, 25:26)
Górnik: Niedźwiedzki 20 (12 zb), Niesobski 18, Rzeszowski 10, Stochmiałek 10, Glapiński 9, Józefowicz 9, Suchodolski 6, Myślak 0, Ratajczak 0.