https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tańcu Sportowym

W najbliższą niedzielę, 30 listopada 2014 r., w sali widowiskowej Aqua-Zdrój przy ul Ratuszowej 6 w Wałbrzychu rozegrane zostaną Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sporcie Tanecznym FTS. Mistrzostwom towarzyszyć będzie klasyfikacyjny, Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej. Po latach reaktywowany został także Memoriał im Romana Chraczyńskiego – jego zwycięzcą będzie najlepsza para tańcząca oba style w najwyższej klasie turnieju.
mistrzostwa tanca
Turniej wpisany jest do tegorocznego kalendarza WORLD GAMES, a liczba zgłoszonych do par przekroczyła już setkę. Zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja, zwłaszcza, że okręg dolnośląski, zaraz po Pomorzu, uważany jest za jeden z najsilniejszych w Polsce.
– Wałbrzyskie mistrzostwa -nawiązując do wieloletnich doświadczeń kultowego w polskim tańcu, krakowskiego Turnieju im. Prof. Mariana Wieczystego – już teraz uznać należy za wieloformatowe. Kierownik artystyczny Piotr Szewczyk – wzorem „Wieczystego” w trakcie mistrzowskiej gali zaplanował połączenie tańca ludowego z tańcem towarzyskim. W trakcie turnieju zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych, zarówno w wersji „młodzieży” (w pierwszej części mistrzostw) jak i reprezentacyjnej (na gali). Tego jeszcze w Wałbrzychu nie było. Tego nie było na Dolnym Śląsku. Tego nie było jeszcze w Polsce – poza wspomnianym , kultowym Turniejem im. M.Wieczystego – podkreśla dyrektor turnieju Marek Szewczyk.
Organizator imprezy – UKTS CORDEX – rozpoczął sprzedaż kart wstępu. Ceny w przedsprzedaży są zdecydowanie niższe i wynoszą: 15 złotych od osoby (ale gdy 10 miłośników tańca potrafi się zebrać w grupę, to zapłacą tylko 10 złotych za jedną wejściówkę). Uczniowie i studenci wałbrzyskich szkół w przedsprzedaży zapłacą tylko 5 złotych za wstęp.
– Prawo posiadania czteroosobowego stolika , tuż przy samym parkiecie kosztuje 300 zł. Ilość stolików jest ograniczona do maksimum dziesięciu. W tym przypadku cena w przedsprzedaży jest identyczną z ceną w kasie przed turniejem, tylko że wówczas może już stolików brakować – zaznacza dyrektor imprezy.
Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tańcu Sportowym, nad którymi patronat objął prezydent Wałbrzycha, realizuje UKTS CORDEX –  jedyny w Wałbrzychu klub stowarzyszony w Federacji Tańca Sportowego, a wałbrzyska impreza jest kwalifikacją do Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym FTS. Trzeba tu dodać, że dla par tanecznych jest to początek drogi do uczestnictwa w Mistrzostwach Europy i Świata , Światowej Federacji Tańca Sportowego [WDSF]. Głównym celem Organizatora: Dolnośląskiego Związku Sportu Tanecznego jest wyłonienie reprezentacji Dolnego Śląska na Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym 2014 w stylach: latynoamerykańskim i standardowym. W przedpołudniowej części imprezy przeprowadzony będzie turniej kwalifikacyjny, dający parom tanecznym możliwość przekwalifikowania do wyższej klasy sportowej. Impreza jest także jednym z elementów realizacji celów statutowych Federacji Tańca Sportowego w zakresie popularyzacji tańca.
(RED)

REKLAMA