Szczyt dla Górnika

Koszykarze Górnika Trans.eu Tws Mazbud Wałbrzych wygrali mecz na szczycie grupy D II ligi i pozostali niepokonani. W hali Aqua Zdrój wałbrzyszanie zwyciężyli w derbowym starciu Doral Nysę Kłodzko 69:64, a w sobotę – także we własnej hali – zmierzą się z Sokołem Międzychód.
Gospodarze dobrze weszli w to spotkanie i po 3 minutach gry prowadzili 11:4, a po 5 min. – 14:7. Potem jednak koszykarze Górnika zaczęli popełniać straty, co kłodzczanie skrzętnie wykorzystali, doprowadzając do remisu. Zacięta i wyrównana walka toczyła się do połowy II kwarty, a w 14 min, meczu Nysa wyszła nawet na prowadzenie 23:22, po dwóch akcjach (3+2) M.Weissa. Przez kolejne 3 min. żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów. Strzelecki impas przerwał dopiero Adrian Stochmiałek, który odzyskał prowadzenia dla Górnika, a akcje punktowe Bartłomieja Józefowicza i Rafała Niesobskiego zwiększyły przewagę do 7 pkt. Po długiej przerwie wyrównana walka trwała jeszcze do połowy III ćwiartki, a kłodzczanie doskakiwali rywali na dystans 4 punktów. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy nie pozwolili jednak na więcej i w drugiej części tej kwarty odskoczyli na 14 oczek. Ambitni gracze z Kłodzka nie zrezygnowali z walki o zwycięstwo i zachowanie miana niepokonanych. Na 2 min. przed syreną kończącą zawody zbili dystans do 2 pkt. (po akcji Marcina Kowalskiego było 64:62 dla Górnika), ale Niesobski dwoma akcjami uspokoił sytuację i to wałbrzyszanie mogli cieszyć się z miana niepokonanych.

Górnik Trans.eu Tws Mazbud Wałbrzych – Doral Nysa Kłodzko 69:64 (18:18, 14:8, 19:15, 18:23)
Górnik: Niesobski 16, Józefowicz 14, Niedźwiedzki 13, Glapiński 8, Stochmiałek 7, Iwański 7, Rzeszowski 2, Suchodolski 2, Myślak, Krzymiński.