Można? Można!

Piłkarski Górnik Wałbrzych potrzebował zaledwie 14 minut by zaaplikować Legionovii trzy gole. Ostatecznie podopieczni trenera Jerzego Cyraka zwyciężyli na własnym boisku 3:1. Czy za tydzień w Brzesku pokuszą się o pierwsze zwycięstwo na wyjeździe?
Spotkanie zaczęło się idealnie dla wałbrzyszan – w 3 min. po podaniu Kamila Śmiałowskiego, Mateusz Sawicki zszedł z lewego skrzydła do środka i mocnym strzałem zdobył bramkę. Trzy minuty później podwyższyć mógł Dominik Bronisławski, ale ten po podaniu Marcina Orłowskiego fatalnie spudłował z 4 m. Chwilę potem, po podaniu z lewej strony boiska, Orłowski ograł obrońcę i z 14 m uderzył na bramkę i pokonał bramkarza. W 17 min. strzelec drugiego gola podał do Śmiałowskiego, który kiwnął golkipera gości i podwyższył wynik na 3:0. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Grzegorz Michalak, ale piłka potoczyła się tuż obok słupka. Do końca pierwszej połowy gra się uspokoiła, praktycznie nie było ciekawych sytuacji, a trener Legionovii dokonał zmiany jeszcze przed przerwą – Rafał Maciejewski wszedł za Karola Ziąbskiego.
Początek drugiej połowy był jak końcówka pierwszej – słaby: gra toczyła się głównie w środku, bez ciekawych sytuacji. Dopiero w 63 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Śmiałowskiego, głową uderzył Dariusz Michalak, ale kapitalnie obronił Mikołaj Smyłek. Minutę później, po błędach Dariusza Michalaka i Patryka Janiczaka, z ostrego kąta gola zdobył Samuelson Odunka. Chwilę po golu znów błąd popełnił Janiczak, ale strzał Sebastiana Janusińskiego z linii bramkowej wybił Sawicki. Potem mecz się wyrównał, ale bardziej atakowała Legionovia. Jeszcze w 86 min. Sawicki podał do Orłowskiego, który ograł 3 obrońców i strzelił obok słupka. A już w doliczonym mogło być 4:1, jednak Mańkowski, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, zamiast strzelać podał do Marcina Folca, który odegrał do Orłowskiego, a ten uderzył zbyt lekko, by pokonać Smyłka.
W następnym meczu Górnik zagra w Brzesku z miejscowym Okocimskim. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 15 listopada, o godz. 12:00.

Górnik Wałbrzych – Legionovia Legionowo 3:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Sawicki (3), 2:0 Orłowski (7), 3:0 Śmiałowski (17), 3:1 Odunka (64). Żółte kartki: Śmiałowski, Orłowski – Goropevšek, Lewicki, Kominiak, Wieczorek. Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).
Górnik: Janiczak – Filipe, Cichocki, D. Michalak – Bronisławski (69 Rytko), Wepa, G. Michalak, Moszyk (59 Mańkowski), Sawicki – Orłowski, Śmiałowski (84 Folc).
Legionovia: Smyłek – Wieczorek, Kominiak, Goropevšek (61 Czapa), Kołodziejski – Janusiński (77 Tlaga), Broniszewski (80 Stromecki), Pavić, Ziąbski (39 Maciejewski), Odunka – Lewicki.