https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wszyscy możemy latać!

Fundacja Zielone Wzgórze z Wałbrzycha realizuje projekt pt. „Drzwi szeroko otwarte. Program integracji i aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych intelektualnie i Ich rodzin” dofinansowany w ramach realizacji Programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”.
tyrolka
 
 
 
 
 
– Po serii warsztatów dla rodziców i opiekunów, po wyjeździe nad jezioro Sławskie przyszedł czas na rajd terenowy – integracyjny – relacjonuje Roman Ludwiczuk, fundator Fundacji Zielone Wzgórze. – Podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wałbrzycha i ze Świebodzic wraz z wałbrzyską drużyną harcerzy 40 WDH „Q piątka” im. Konspiracyjnej Drużyny Harcerek „Mury” – wszyscy spragnieni przygody otrzymali pozytywną dawkę emocji pokonując najdłuższą w Europie trasę zjazdową tyrolki. Najodważniejsi szybowali między niebem a ziemią, a wszyscy uczestnicy rajdu przeszli akrobatycznie między drzewami różne trasy, pomagając sobie nawzajem. Duże emocje związane z niebem mogła ostudzić tylko… wyprawa do kopalni złota. Zwiedzanie podziemi, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej” wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Jednak było coś jeszcze, co nie pozwoliło opuścić kopalni złota: to wybijanie pamiątkowej „złotej monety” oraz samodzielne płukanie złota. Okazuje się, że „gorączka złota” może dopaść każdego.
Po dniu pełnym emocji uczestnicy wycieczki zadowoleni, zintegrowani i radośni powrócili do domów zapowiadając, że chcą jeszcze raz przeżyć taka przygodę.
– Nasza integracja z pewnością się nie zakończyła. Harcerze deklarują dalszą współpracę ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Już niebawem spotkamy się na wspólnych warsztatach rękodzielniczych, z których prace zostaną przekazane na cele charytatywne – podkreśla Roman Ludwiczuk.
(RED)

REKLAMA

REKLAMA