https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rozwijają aktywność

Gminne Centrum Edukacyjno – Społeczne ( GCES ) to podjednostka Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Bogaczowicach, której pracownicy wychodzą z wieloma inicjatywami skierowanymi do mieszańców gminy w każdym wieku i o każdych zainteresowaniach.
aktywnosc
 
 
 
 
 
– Dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu gminy i powiatu realizujemy wiele zadań z zakresu kultury, edukacji i integracji lokalnej. Często inicjatywy wychodzą także od mieszkańców i wtedy staramy się realizować je z zasobów jakie posiadamy lub też pozyskujemy na te cele środki finansowe z zewnątrz – wyjaśnia Agnieszka Lechowicz, specjalista ds. edukacji społecznej. – Zależy nam, aby w naszej gminie rozwijały się pasje i zainteresowania, które chcą poszerzać nasi mieszkańcy w każdym wieku. Aby przychodzili na wydarzenia chętnie, a nie przymuszani nudą. Dlatego też październik w naszej gminie obfituje w wiele wydarzeń edukacyjno – kulturalnych: rozpoczął się kolejny semestr UTW dla seniorów, można było wziąć udział także w 20 -godzinnym kursie komputerowym dla osób 50+. Dla sympatyków malarstwa odbył się wernisaż Grupy Twórczej „Uśmiech Wałbrzycha”, podczas którego została zaprezentowana wystawa „Nasza twórczość dla was”. Sympatycznym także wydarzeniem okazało się spotkanie z pisarką Moniką Szwają, która opowiadała o swoich pasjach, przeżyciach i losach bohaterów swoich książek.
Dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszą się także zajęcia stałe – są to m.in.: zajęcia teatralne, artystyczne, taneczne oraz spotkania tematyczne w ramach działalności Klubu Aktywności Młodych. Dzięki pozyskanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, zajęcia taneczne organizowane są dla dwóch grup wiekowych: dzieci młodszych oraz młodzieży.
– W minioną sobotę nasze tancerki miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych na pokazie wraz z innymi uczestnikami „Dolnośląskich Stokrotek” na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, podczas meczu WKS Śląsk Wrocław z Piastem Gliwice. W ramach projektu „PZU z kulturą” dzieci i młodzież wyjeżdżają w weekendy na wycieczki  do teatrów, muzeów, filharmonii czy opery. Zainteresowane osoby działalnością GCES odsyłamy do strony internowanej i funpange na FB, gdzie znajdują się wszelkie informacje o kolejnych wydarzeniach kulturalno – edukacyjnych – dodaje Agnieszka Lechowicz.
(RED)

REKLAMA