https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rozwijają aktywność

Gminne Centrum Edukacyjno – Społeczne ( GCES ) to podjednostka Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Bogaczowicach, której pracownicy wychodzą z wieloma inicjatywami skierowanymi do mieszańców gminy w każdym wieku i o każdych zainteresowaniach.
aktywnosc
 
 
 
 
 
– Dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu gminy i powiatu realizujemy wiele zadań z zakresu kultury, edukacji i integracji lokalnej. Często inicjatywy wychodzą także od mieszkańców i wtedy staramy się realizować je z zasobów jakie posiadamy lub też pozyskujemy na te cele środki finansowe z zewnątrz – wyjaśnia Agnieszka Lechowicz, specjalista ds. edukacji społecznej. – Zależy nam, aby w naszej gminie rozwijały się pasje i zainteresowania, które chcą poszerzać nasi mieszkańcy w każdym wieku. Aby przychodzili na wydarzenia chętnie, a nie przymuszani nudą. Dlatego też październik w naszej gminie obfituje w wiele wydarzeń edukacyjno – kulturalnych: rozpoczął się kolejny semestr UTW dla seniorów, można było wziąć udział także w 20 -godzinnym kursie komputerowym dla osób 50+. Dla sympatyków malarstwa odbył się wernisaż Grupy Twórczej „Uśmiech Wałbrzycha”, podczas którego została zaprezentowana wystawa „Nasza twórczość dla was”. Sympatycznym także wydarzeniem okazało się spotkanie z pisarką Moniką Szwają, która opowiadała o swoich pasjach, przeżyciach i losach bohaterów swoich książek.
Dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszą się także zajęcia stałe – są to m.in.: zajęcia teatralne, artystyczne, taneczne oraz spotkania tematyczne w ramach działalności Klubu Aktywności Młodych. Dzięki pozyskanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, zajęcia taneczne organizowane są dla dwóch grup wiekowych: dzieci młodszych oraz młodzieży.
– W minioną sobotę nasze tancerki miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych na pokazie wraz z innymi uczestnikami „Dolnośląskich Stokrotek” na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, podczas meczu WKS Śląsk Wrocław z Piastem Gliwice. W ramach projektu „PZU z kulturą” dzieci i młodzież wyjeżdżają w weekendy na wycieczki  do teatrów, muzeów, filharmonii czy opery. Zainteresowane osoby działalnością GCES odsyłamy do strony internowanej i funpange na FB, gdzie znajdują się wszelkie informacje o kolejnych wydarzeniach kulturalno – edukacyjnych – dodaje Agnieszka Lechowicz.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj

Aby kontynuować zaakceptuj korzystanie z plików Cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close