https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Równi na rynku pracy

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Świebodzicach rozpoczęły się pierwsze zajęcia w ramach projektu „Równi na rynku pracy”, skierowanego do osób poszukujących zatrudnienia.
 
mlodziez
 
 
 
 
 
 
Projekt, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych, skierowany jest do osób nieuczących się i niepracującej, w wieku od 18 do 24 lat. W jego trakcie uczestnicy – piętnastoosobowa grupa – będą mogli zdobyć nowe doświadczenia zawodowe oraz zwiększyć posiadane dotychczas kwalifikacje. W trakcie projektu uczestnicy skorzystają między innymi ze wsparcia doradcy zawodowego, pośrednika pracy, psychologa i prawnika. Młodzi ludzie będą mogli zdobyć certyfikat ECDL z obsługi komputera a także uczestniczyć w kursie językowym czy kursie na prawo jazdy kat. B. Następnie w celu podwyższenia swoich kwalifikacji zostaną skierowani na kursy zawodowe.
Wśród kursów do wyboru młodzież ze Świebodzic szczególnie upodobała sobie kursy: nowoczesny magazynier z obsługą wózka widłowego, kelner – barman, spawacz, fryzjer, kosmetyczka oraz pracownik biurowy. Ważnym elementem projektu jest skierowanie jego uczestników na praktyki do świebodzickich zakładów pracy, w których będą mogli zweryfikować nabyte umiejętności. Udział w projekcie jest bezpłatny.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj