Kiełbik znów z Górniku!

Jakub Kiełbik, syn legendarnego rozgrywającego Górnika Wałbrzych i reprezentacji Polski Stanisława Kiełbika, zdobył 20 punktów w pierwszym występie w trzecioligowym zespole rezerw wałbrzyskiego klubu. Nasi koszykarze ulegli jednak nieznacznie Maximusowi Kąty Wrocławskie 71:77.
Pojedynek z Maximusem był pierwszym Kuby Kiełbika w barwach Górnika. Wyszkolony we Francji 22-letni rzucający obrońca, fantastycznie wszedł w mecz. Najpierw minął rywala i wykończył akcję po dwutakcie spod kosza, później dwukrotnie trafił za trzy oraz zaliczył wsad po przechwycie piłki. Górnicy prowadzili po kilku minutach 12:8, a Kiełbik miał już na koncie 10 punktów. Doświadczony zespół gości szybko jednak wzmocnił obronę, wymuszając straty biało-niebieskich oraz wyprowadzając zabójcze kontrataki.
W II kwarcie oglądaliśmy niezwykle wyrównany pojedynek. Młody Górnik (najstarszy w składzie był 23-letni Adam Adranowicz, najmłodszy – 14-letni Bartosz Kosior) grał bardzo zróżnicowaną koszykówkę, dzielił się piłką oraz walczył do utraty tchu w obronie. Do przerwy rywale prowadzili tylko 41:36. 15 punktów na koncie miał Kiełbik.
Początek III kwarty dla Górnika był fatalny. Maximus szybko zaliczył serię punktowa 10:2. W piątej minucie kwarty biało-niebiescy przegrywali 38:51 i wydawało się, że będzie tylko gorzej. Nic z tych rzeczy. Młody zespół gospodarzy zanotował serię punktową 9:0, zmniejszając stratę do czterech punktów (47:51).
W IV kwarcie, na 2 min. i 15 sek. przed zakończeniem spotkania, Maximus prowadził różnicą ośmiu oczek (63:71). Po raz kolejny wydawało się, że naszemu zespołowi zabraknie sił na odrabianie strat. Dzięki dobrym wejściu pod kosz kapitana zespołu Pawła Maryniaka, na 1:07 przed końcem meczu ekipa trenera Pawła Domoradzkiego przegrywała zaledwie 69:73. Przy stanie 69:75 zza linii 6,75 spudłował jednak Kiełbik. Chwilę później Górnicy musieli faulować by zatrzymać zegar. Drużyny z Kątów Wrocławskich nie udało się już dogonić.
Zawody prowadził Marcin Kowalski, na co dizen sędzia międzynarodowy, który dwa dni wcześniej sędziował mecz Euroligi pomiędzy Valencią Basket a Olympiacosem Pireus.

Górnik Trans.eu Invest Park Wałbrzych – Maximus Polkąty Kąty Wrocławskie 71:77 (20:21, 16:20, 17:15, 18:21)
Górnik: Kiełbik 20, Adranowicz 14, Jeziorowski 11, Szmidt 9, Maryniak 7, Durski 7, Mateusz Ciuruś 2, Sumiński 1, Balcerzak 0, Dargacz 0, Kołaczyński 0, Kosio 0.