Grali jak nigdy, skończyło się jak zawsze….

…powiedział Jerzy Cyrak, trener piłkarskiego Górnika Wałbrzych, po piątkowym spotkaniu swoich podopiecznych z Zagłębiem Sosnowiec. Piłkarze „biało – niebieskich” przegrali na własnym boisku 0:2 i była to już dziesiąta porażka w dwunastu kolejkach II ligi.
W 12 min. niezły strzał oddał Mateusz Sawicki, ale piłka minęła bramkę gości. Dziesięć minut później Sawicki kopnął z 25 m, ale świetnie obronił Wojciech Fabisiak. W 37 min. po dośrodkowaniu Michala Farkasa, w świetnej sytuacji znalazł się Jakub Arak, ale z ośmiu metrów trafił wprost w Damiana Jaroszewskiego. Chwilę później po kontrze Zagłębia, Arak strzelał, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Do przerwy Górnik przegrywał 0:1, choć miał przewagę, oddał więcej strzałów i był częściej w posiadaniu piłki.
Obaj trenerzy nie dokonali w przerwie zmian. W 54 min. Damian Migalski groźnie uderzył, ale skutecznie obronił golkiper gości. Jeszcze dobijał Oświęcimka, ale tym razem z interwencją zdążyli obrońcy. Dwanaście minut później, po kontrze, Sebastian Dudek podał do Dawida Ryndaka, który podwyższył wynik spotkania. W 69 min. po dośrodkowaniu Bartosza Szepety z prawej strony, z 5 m strzelał Orłowski, ale za lekko, by pokonać Fabisiaka. Dwie minuty później okazję na zdobycie swojej drugiej bramki miał Ryndak, ale jego mocne huknięcie z dystansu obronił Jaroszewski. W 78 min. po centrze z prawej strony Kamila Mańkowskiego, głową dobrą okazję na kontaktowego gola zmarnował Szepeta. Dziesięć minut później bramkę zdobył Mańkowski, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną. Jeszcze w doliczonym czasie po podaniu Mateusza Września głową uderzał Dudek, ale dobrą paradą popisał się Jaroszewski.
Następny mecz Górnik Wałbrzych zagra w sobotę, 18 października w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą.
Radek Radczak

Górnik Wałbrzych – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Arak (38), 0:2 Ryndak (66). Żółte kartki: Oświęcimka, Orłowski, Moszyk, Filipe, Tyktor. Sędziował: Łukasz Śmietanka (Radom). Widzów: 200.

Górnik: Jaroszewski – Filipe, D. Michalak, Tyktor, Sawicki – Mańkowski, Wepa, Moszyk, Oświęcimka (67 Szepeta), Migalski (70 Krzymiński) – Orłowski (85 Folc).

Zagłębie: Fabisiak – Farkaš, Jarczyk, Markowski, Kursa – Ryndak (86 Tylec), Matusiak, Dudek, Szatan (63 Wrzesień), Mizgała (63 Zalewski; 83 Budek) – Arak.