https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

V Turniej Orlika

V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska gra pełną parą. Na ponad 1300 orlikach rozegrane zostały eliminacje gminne – pierwsza faza imprezy. W sobotę rozpoczną się finały wojewódzkie. Finał województwa dolnośląskiego odbędzie się 11 października na boiskach przy Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu.
tytulowe_turniej_orlika-860x320
Do tegorocznego turnieju zgłosiło się blisko 177 000 dziewcząt i chłopców z 18 600 drużyn! Turniej, rozgrywany od 2010 roku, to bez wątpienia największa i najbardziej prestiżowa impreza piłkarska dla dzieci i młodzieży w Polsce. Biorą w niej udział drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12-13 lat. W czterech dotychczasowych edycjach turnieju wzięło udział ponad pół miliona najmłodszych adeptów futbolu.
Tegoroczna inauguracja odbyła się w Nowym Dworze Mazowieckim – na „Orliku” usytuowanym przy Zespole Szkół w dzielnicy Modlin Twierdza. W niezwykłej atmosferze sportowego święta, wzięli udział m.in. minister sportu i turystyki – Andrzej Biernat, przedstawiciele Szkolnego Związku Sportowego, lokalne władze samorządowe, Ambasador Turnieju, mistrzyni Europy U-17 i najlepszą piłkarka w Europie do lat 17 w 2013 roku – Ewa Pajor oraz wiele gwiazd sportu i osób znanych ze świata show-biznesu. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w tym towarzystwie był Michał Kucharczyk – czołowy piłkarz warszawskiej Legii, który wielką karierę rozpoczynał właśnie w Nowym Dworze Mazowieckim, a wychował się na osiedlu Modlin Twierdza. Wydarzeniu – jak i całemu turniejowi – towarzyszy hasło „Zagraj Smyku na Orliku” autorstwa Dominiki Jaworskiej ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Żabowie w zachodniopomorskim.
Po zakończeniu rozgrywek w lokalnych turniejach odbędą się – na wybranych orlikach – eliminacje wojewódzkie. Finały wojewódzkie zorganizuje 16 ośrodków na terenie całego kraju. Finał ogólnopolski – tradycyjnie już – odbędzie się w Warszawie, a formule 3-dniowych zawodów (16-18 października br.), zakończonych Wielkim Finałem Turnieju Orlika na Torwarze. Wówczas poznamy najlepsze drużyny w czterech kategoriach – dziewcząt i chłopców z rocznika 2001-2002 oraz dziewcząt i chłopców z rocznika 2003-2004.
Przypomnijmy, że Ambasadorami 5. Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska – oprócz wspomnianej Ewy Pajor – są czołowi polscy piłkarze: Artur Boruc, Jakub Rzeźniczak oraz dwie wielkie nadzieje naszego futbolu: Karol Linetty i Dawid Kownacki.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj