Wojownik z Boguszowa Gorc

milosz_bochenek
Boguszów-Gorce może się poszczycić kolejnym znakomitym sportowcem. Do grona mieszkańców miasta osiągających ogólnopolskie sukcesy sportowe dołączył Miłosz Bochenek – mistrz Polski w kategorii do 60 kg seniorów w muay thai.

Karierę bokserską rozpoczął w wieku 15 lat, a jego pierwszym trenerem został wałbrzyszanin Zenon Kaczor. Miłosz brał udział w wielu walkach pięściarskich, jednak jego najważniejszym osiągnięciem było zdobycie brązowego medalu w XIX młodzieżowych mistrzostwach Polski w 2006 roku. Rok później zdobył srebrny medal na młodzieżowych mistrzostwach Polski w Elblągu. Łącznie stoczył ponad 80 walk, a na swoim koncie ma wiele innych osiągnięć. M.in. zdobył puchar seniorów w Kowalewie Pomorskim, zajął III miejsce w turnieju PZB Wrocław w kategorii 57 kg oraz otrzymał tytuł najlepszego zawodnika OKS Podzamcze w Turnieju Barburkowym.
Półtora roku temu zaczął swoją przygodę z Muay Thai oraz organizacją K1. W karierze pomaga mu nowy trener, pierwszy Polak, który został mistrzem świata w Muay Thai, świebodziczanin Mariusz Cieśliński. Zaangażowanie i ciężkie treningi opłaciły się – w czerwcu 2014 roku Miłosz został mistrzem Polski w kategorii do 60 kg seniorów w Muay Thai w Świebodzicach. Nie osiadł jednak na laurach i szykuje się do kolejnych turniejów.