https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Odpowiedzialny społecznie

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Ale są wśród nas osoby, które skupiają się nie tylko na zarabianiu pieniędzy, bowiem dzielą się z lokalną społecznością swoim wolnym czasem, doświadczeniem, wiedzą, a także swoimi pieniędzmi. Wśród takich odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorców jest Paweł Orfin – właściciel firmy ORFIN.info.
orfin
 
– Firma ORFIN.info powstała na przełomie lat 2005/2006. Od samego początku jest partnerem handlowym i dyplomowanym serwisantem firmy InsERT – znanego wrocławskiego producenta oprogramowania dla firm. Sprzedajemy również programy innych producentów, stosując zasadę: mamy program dla każdego. Nasza firma sprzedaje również kasy fiskalne, drukarki fiskalne, czytniki kodów kreskowych, wagi elektroniczne, metkownice itp. – wylicza Paweł Orfin.
I choć prowadzenie firmy pochłania większość czasu właściciela, to jednak znajduje on czas na działalność społeczną.
– Jako wielki fan sportu od lat wspieram różne inicjatywy w Wałbrzychu. Od 2000 roku prowadziłem drużynę w Ronal Cup, w ramach spółki Start-Net s.c. Co rok zespół awansował do ligi wyżej, przechodzą z 5 ligi do pierwszej, gdzie drużyna rozgrywała mecze już jako ORFIN.info do 2006 roku. Od 2006 do 2011 roku moja firma była głównym sponsorem Klubu Piłkarskiego Gwarek Wałbrzych, w której byłem najpierw wiceprezesem, a potem  prezesem. To właśnie w Gwarku w 2011 roku – jako pierwsza w Wałbrzychu – powstała kobieca drużyna piłki nożnej, rozpoczynając rozgrywki w 3 lidze. Rok później następny prezes Gwarka, Jacek Grabowski, przeniósł zawodniczki do nowego klubu – Victoria Aglomeracja Wałbrzyska – wspomina Paweł Orfin.
Na wsparcie ORFIN.info w latach 2010-2012 mogli liczyć zawodnicy amatorskiej drużyny koszykówki Top Basket, od 2012 roku organizatorzy corocznych Mistrzostw w Wyciskaniu Sztangi w Wałbrzychu, a od 2013 roku firma Pawła Orfina jest także sponsorem załóg rajdowych: J.Gajb i K.Zieliński. Jednak najsilniejsze związki łączą przedsiębiorcę z piłką nożną. To zamiłowanie sprawia, że od 2012 roku jest sponsorem dziecięcej piłki nożnej w Football Academy Wałbrzych, a od tego roku dziewczęcej drużyny Szczyt Boguszów-Gorce oraz AZS PWSZ Wałbrzych, który posiada zespoły w I i III lidze.
– Zależy mi na wszechstronnym rozwoju naszej młodzieży, która będzie stanowić o przyszłości Wałbrzycha, regionu i kraju. Miedzy innymi dlatego od 2012 roku wspieram Zespół Szkół Energetyk w Wałbrzychu – dodaje Paweł Orfin.
(RED)
 

REKLAMA