https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Źródła aktywności

W podwałbrzyskich uzdrowiskach: Szczawnie Zdroju i Jedlinie Zdroju zostały oddane do użytku siłownie terenowe. W Szczawnie można ćwiczyć w Parku Szwedzkim, na ścieżce zdrowia między ulicami Ratuszową i Wojska Polskiego oraz w kompleksie boisk przy ul. Topolowej, natomiast w Jedlinie na początku Promenady Słonecznej przy ul. Topolowej.
silownia szczawno
„Jedlina – Zdrój źródło aktywności” – tak brzmi hasło promujące zdrowy styl życia w tym mieście, a uruchomienie nowej siłowni terenowej jest tego najlepszym potwierdzeniem. Nowe miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu przy ul. Chopina jest kolejnym tego tupu obiektem w Jedlinie Zdroju. Tym razem do dyspozycji mieszkańców, kuracjuszy i turystów oddany został przepięknie położony obiekt. Osoby ćwiczące mogą w trakcie treningu podziwiać panoramę Gór Wałbrzyskich, a potem, korzystając z odnowionej Promenady Słonecznej, pobiec lub przejść w inne miejsca, np. do parku linowego, wieży wspinaczkowej, całorocznego toru saneczkowego, czy kolejnej siłowni w Parku Północnym. Oddaniu do użytku nowej infrastruktury towarzyszyły: marsz nordic walking, rekreacyjny bieg wokół Promenady Słonecznej i trening zumby. Na aktywnych uczestników imprezy czekały nagrody i porcja zupy.
Pierwsze urządzenia fitness w Szczawnie-Zdroju pojawiły się w Parku Szwedzkim. Mieszkańcy i kuracjusze chętnie z nich korzystają, zwłaszcza rodzice, którzy odwiedzają z dziećmi plac zabaw. Kolejna siłownia zewnętrzna – ścieżka zdrowia powstała przy deptaku prowadzącym z ul. Ratuszowej w kierunku ul. Wojska Polskiego, za Domem Zdrojowym. Urządzenia tj. biegacz, wahadło, wioślarz, orbitrek, twister, cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i kuracjuszy. Oprócz dwóch ścieżek zdrowia, gdzie można poćwiczyć na świeżym powietrzu i poprawić kondycję, kluczowym miejscem i ośrodkiem sportu jest kompleks boisk przy ul. Topolowej. To tutaj każdego dnia dzieci, młodzież i dorośli uprawiają sport. W tym miejscu też postanowiono utworzyć siłownię zewnętrzną , początkowo z myślą o mamach, które przyprowadzają swoje pociechy na treningi i mają półtorej godziny wolnego czasu dla poprawy własnej kondycji. Siłownia zlokalizowana została w pasie zieleni naprzeciw orlika i cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko mam, ale także dzieci i młodzieży, a nawet kuracjuszy. Ustawionych zostało 6 urządzeń: biegacz, wahadło, stepper/prasa nożna; stepper/prasa ręczna; motyl A/prasa ręczna; motyl B/wyciąg górny oraz pylon – tablica informacyjna. A kolejna ścieżka zdrowia powstanie na Wzgórzu Gedymina, gdzie trwają prace związane z jego zagospodarowaniem.
(RED)
 
Nową siłownię w Jedlinie – Zdroju przetestowała, w asyście burmistrza Leszka Orpla, posłanka Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.

REKLAMA