https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Aktywni seniorzy

W Hotelu Maria w Wałbrzychu odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Aktywni Seniorzy”, który realizowany jest przez Fundację „Zielone Wzgórze”. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej osób Starszych na lata 2014-2020.
 ludwiczuk_aktywni_seniorzy
Zebranych gości powitał fundator Fundacji „Zielone Wzgórze” –  Roman Ludwiczuk, który przedstawił ramowy program projektu oraz zarząd fundacji. Inauguracyjny wykład przeprowadziła Nadkomisarz Komendy Miejskiej w Wałbrzychu, pani Magdalena Korościk opowiadając o tym jak należy chronić się przed nieuczciwymi ludźmi, o metodach jakimi posługują się osoby, które dla własnych korzyści nie mają skrupułów w wykorzystywaniu innych. Piosenki z lat 30 i 40, w wykonaniu muzyka, aktora i reżysera Roberta Delegiewicza zakończyły pierwsze spotkanie „Aktywnych Seniorów”.
Uczestnikami  projektu są ludzie starsi, którzy ukończyli 60 rok życia, nieczynni zawodowo. Działania zostały zaplanowane w dwóch blokach, jeden to rekreacja, a drugi to edukacja. Przez zorganizowany cykl wykładów – pogadanek uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zadbać o swoje zdrowie, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo ekonomiczne – finansowe. W czasie krótkich kursów seniorzy będą mieli okazję poznać techniki pamięci, nauczą się podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim oraz będą uczęszczać na zajęcia komputerowe. Realizacja zadania ma pobudzić seniorów do wyjścia z domu i do ruchu, dlatego uczestnicy projektu odwiedzą między innymi: kręgielnię, basen i wybiorą się na dwie piesze wycieczki, a także do teatru.
– Niestety, realizacja kończy się już w grudniu, ale mamy nadzieję, że kolejna edycja „Aktywnych Seniorów” będzie cieszyła się takim samym zainteresowaniem – podkreśla Roman Ludwiczuk.
(RED)
 
Uczestników projektu „Aktywni Seniorzy” oraz gości powitał Roman Ludwiczuk.

REKLAMA