Coś drgnęło

Górnik Wałbrzych zremisował u siebie ze Zniczem Pruszków 1:1. Była to pierwsza zdobycz punktowa biało – niebieskich u siebie i pod wodzą trenera Jerzego Cyraka, która pozwoliła wałbrzyszanom opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

Z powodu kontuzji przeciwko Zniczowi nie mogli zagrać Adrian Moszyk i Grzegorz Michalak, za to do zdrowia wrócił Marcin Folc, który usiadł na ławce rezerwowych.

W 5 min. po fatalnym błędzie obrony gospodarzy piłkę przejął Maciej Górski, który podał w kierunku Daniela Nawrockiego, jednak zdążył z interwencją Mateusz Krzymiński. Trzy minuty później, po kombinacyjnej akcji z 15 m uderzył Marcin Orłowski, jednak za lekko, by pokonać bramkarza gości. W 29 min. Michał Kucharski ostro sfaulował Damiana Jaroszewskiego, za co został ukarany żółtą kartką, choć mógł czerwoną, ponieważ golkiper Górnika dosyć poważnie ucierpiał i dopiero po kilku minutach wrócił do gry. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, po dośrodkowaniu Bartosza Szepety, głową strzelił Bartosz Tyktor, lecz dobrze interweniował Michał Bigalski.
W przerwie obaj trenerzy nie dokonali zmian. I już 48 min. po świetnym podaniu Orłowskiego, Mateusz Sawicki minął bramkarza i trafił do pustej bramki, dając Górnikowi prowadzenie. Osiem minut później z ponad 20 m kopnął Orłowski, ale minimalnie niecelnie, a chwilę później, po akcji prawą stroną, po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Następnie, po dośrodkowaniu Szepety z lewej strony, poprawił głową, ale spokojnie interweniował Bigalski. W 71 min. po centrze Kamil Mańkowskiego z prawej strony, świetną sytuację miał Michał Oświęcimka, niestety piłka wylądowała tylko na bocznej siatce. W 79 min. fatalny w skutkach błąd popełnił Krzymiński, który nie zdołał przerwać akcji Michała Glanowskiego, przez co wystarczyło, by Mateusz Muszyński dołożył nogę i w ten sposób doprowadził do remisu. Cztery minuty później, po wrzutce Jana Rytki z rzutu wolnego, z woleja huknął Śmiałowski, niestety – minimalnie ponad poprzeczką. Jeszcze przed końcem 2 żółte kartki w ciągu minuty otrzymał Bartosz Niksiński: najpierw za niesportowe zachowanie, a następną za brzydki faul na Rytce. Górnik ostatecznie zremisował 1:1 ze Zniczem Pruszków, choć było widać duży progres w grze, co jest dobrym prognostykiem przed następnymi meczami. A najbliższy podopieczni trenera Cyraka zagrają w Wałbrzychu w sobotę, 27 września o godz. 16.00, z Wisłą Puławy.
Radek Radczak

Górnik Wałbrzych – Znicz Pruszków 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Sawicki (48), 1:1 Muszyński (79). Czerwona kartka: Bartosz Niksiński (87, za drugą żółtą). Żółte kartki: Mańkowski oraz Kucharski, Banaszewski i Niksiński. Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec).
Górnik: Jaroszewski – D. Michalak, Tyktor, Orzech, Sawicki (65 Śmiałowski) – Mańkowski, Wepa, Rytko, Szepeta (60 Oświęcimka), Krzymiński – Orłowski.
Znicz: Bigajski – Płotka, Jędrych, Biedrzycki, Kucharski (71 Pielak) – Nawrocki (63 Niksiński), Glanowski, Tomczyk (76 Sokołowski), Zapaśnik (63 Muszyński), Banaszewski – Górski.

Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola 0:2
MKS Kluczbork – Energetyk ROW Rybnik 0:1
Zagłębie Sosnowiec – Siarka Tarnobrzeg 3:2
Kotwica Kołobrzeg – Nadwiślan Góra 0:2
Legionovia Legionowo – Limanovia Limanowa 3:0
Okocimski KS Brzesko – Błękitni Stargard Szczeciński 0:0