https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

I Wyścig MTB Podziemia Osówki

Podziemne Miasto „Osówka”, Gmina Głuszyca, Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy i Strefa MTB Sudety zapraszają na I WYŚCIG MTB „PODZIEMIA OSÓWKI” i Finał I Pucharu Strefy MTB Sudety. Wyścig zostanie rozegrany 14 września (niedziela) – start o godz. 10.30 ze stadionu przy ul. Dolnej w Głuszycy. Dystanse MEGA i MINI. Przed startem zawodników odbędzie się oficjalne otwarcie 500 km tras Strefy MTB Sudety. Zapisy na http://timepro.pl/form/201418/, a regulamin http://timepro.pl/form/201418/regulamin.pdf.
plakat mtb guszyca
 
I WYŚCIG MTB „PODZIEMIA OSÓWKI” to kontynuacja 10-letniej tradycji organizowania maratonów MTB w Głuszycy. Tym razem będzie to wyjątkowe spotkanie gdyż o godz. 9.30., na godzinę przed startem maratonu, przedstawiciele gmin, nadleśnictw i stowarzyszenia oficjalnie otworzą Strefę MTB Sudety. Jest to nowy system 21 tras MTB o łącznej długości 497 km obejmujący całe Góry Sowie i Suche, część Gór Wałbrzyskich, Pasma Lesistej i Mieroszowskich Ścian w Górach Stołowych. Dorośli zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse Mega, ok 38 km i Mini, ok 28 km. Decyzję o wyborze dystansu będzie można podjąć na trasie w miejscu rozjazdu Mini/Mega, zależnie od dyspozycji zawodnika w dniu imprezy. Na boisku zostanie zorganizowany bufet i posiłek regeneracyjny. Na dystansie Mega będzie wystawiony jeden bufet, przy schronisku Andrzejówka, a na mecie zostaną przygotowane myjki rowerowe. Na płycie boiska będą wykonywane przez cały czas trwania imprezy badania wydolnościowe dla zawodników (również amatorów). Wszyscy zwycięzcy kategorii otrzymają nagrody, pozostali (2 i 3 miejsca), pamiątkowe medale. Zapisy internetowe pod adresem http://timepro.pl/form/201418/ Prosimy o zgłaszanie się głównie w tej formie.
Szczegółowe informacje na stronie http://strefamtbgluszyca.pl/ i facebooku https://www.facebook.com/pages/Strefa-MTB-Sudety/583981408347137?ref=hl  Opłata startowa do dnia 10.09.2014. wynosi 30 zł. Można też będzie dokonać zgłoszenia w dniu zawodów, wówczas opłata startowa wyniesie 40zł.
Mieszkańcy Głuszycy są zwolnieni z opłaty startowej. Konieczne wylegitymowanie się przy odbiorze numeru startowego.
Po starcie wyścigu, na terenie boiska odbędą się się zawody dla dzieci. Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowy dyplom, będą też nagrody. Udział dzieci w zawodach jest nieodpłatny. Startować mogą nawet najmniejsze dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z rowerem.  Głuszycki wyścig jest też finałem I Pucharu Strefy MTB Sudety. Wcześniej odbyły się zawody w Walimiu Bielawie i Srebrnej Górze. Na stronie http://strefamtbsudety.pl/ można zobaczyć aktualną klasyfikację pucharu po 3 imprezach. By zostać sklasyfikowanym w I Pucharze Strefy MTB Sudety należy wziąć udział w 3 z 4 wyścigów.
(RED)

REKLAMA