https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Były testy, transfer w przyszłości

W zeszłym tygodniu piłkarz drużyny młodzików Górnika Boguszów – Gorce Karol Garwol został zaproszony przez klub WKS Śląsk Wrocław na testy piłkarskie do drużyny chłopców w wieku 10 lat.
 
– Według opinii trenerów naszego najlepszego klubu na Dolnym Śląsku, Karol okazał się bardzo dobrym zawodnikiem, umiejętnościami piłkarskimi przewyższał swoich rówieśników trenujących w Śląsku Wrocław. Pierwszy trener tej drużyny bardzo chciał mieć Karola w swojej drużynie. Jednak okazało się, że klub organizacyjnie nie jest w stanie zapewnić chłopcu w tym wieku odpowiedniej opieki i rodzice Karola nie wyrazili zgody na podjęcie treningów w Śląsku Wrocław – relacjonują działacze Górnika Boguszów – Gorce.
karol garwol
A za młodzikami z Gorc wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Nowe Miasto.
– Nasi młodzicy przegrali 3:5, a na listę strzelców w naszej drużynie wpisali się: Aleksander Jarguz, Dominik Górecki oraz Szymon Garwol, po którego strzale piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki. Mecz mógł się podobać, bo obie drużyny atakowały, grały szybko i stwarzały dużo okazji do strzelenia bramek. Z przebiegu meczu nasza drużyna nie była słabsza i gdyby zawodnicy wykorzystywali stuprocentowe sytuacje, równie dobrze wynik mógł być na naszą korzyść. Zabrakło trochę opanowania pod bramką przeciwnika. Natomiast gospodarze mieli więcej szczęścia. Liczymy na to, że w następnym meczu, w sobotę – 13 września o godz. 11.00 z Basztą Wałbrzych – szczęście dopisze naszej drużynie. Już dzisiaj wszystkich sympatyków, kolegów i koleżanki oraz przede wszystkim rodziców zawodników serdecznie zapraszamy na mecz. A wcześniej na stadionie w Gorcach odbył się mecz sparingowy seniorów Górnika Boguszów-Gorce z Iskrą Witków. Po raz pierwszy nasza drużyna wystąpiła w optymalnym składzie, deklasując przeciwnika 6:2. Zawodnicy pokazali, że drużyna będzie się liczyła w lidze. Okazji do strzelenia bramek było dużo i wynik byłby bardziej okazały – podkreślają działacze klubu z Gorc.
Do ciekawego spotkania w Lidze Terenowej Młodzików OZPN Wałbrzych, doszło także Wałbrzychu. Debiutujące w tych rozgrywkach młodziczki Victorii Aglomeracja Wałbrzyska przegrały nieznacznie z chłopcami z MKS Szczawno Zdrój 1:2 (0:1), ale zaprezentowały się naprawdę dobrze.
(RED)

REKLAMA