Polaka nie ma, zwycięstw również

Górnik Wałbrzych po raz szósty doznał goryczy porażki – ze spadkowiczem Energetykiem ROW Rybnik aż 0:3. W kadrze meczowej zabrakło Mateusza Sawickiego (pauzował za czerwoną kartkę) oraz Filipe Felixa i Marcina Folca (obaj kontuzjowani), za to pierwszy raz od pucharowego meczu z Ostrovią po kontuzji do bramki wrócił Damian Jaroszewski.

W 11 min. po składnej akcji gości, na bramkę Górnika strzelał Sebastian Musiolik, ale niecelnie. W 34 min. znów uderzał Musiolik, tym razem jednak z dużymi kłopotami obronił Jaroszewski. Wałbrzyszanie starali się grać z kontry, lecz nie wychodziło to i dlatego nie stworzyli żadnej dobrej sytuacji. Jeszcze tuż przed przerwą szansę na prowadzenie miał Energetyk – po niezłej akcji lewą stroną Szymona Sobczaka piłkę złapał bramkarz gospodarzy.

W przerwie obaj trenerzy nie dokonali żadnych zmian. W 50 min. Michał Oświęcimka faulował jednego z piłkarzy gości w polu karnym, za co sędzia podyktował jedenastkę i pokazał żółtą kartkę zawodnikowi gospodarzy, a rzut karny pewnie wykorzystał Mariusz Muszalik. Jedenaście minut później po kombinacyjnej akcji Górnika, w polu karnym znalazł się Bartosz Szepeta, ale został zatrzymany przez obrońców. W 66 min. po zamieszaniu w polu karnym biało – niebieskich i katastrofalnym błędzie obrony do pustej bramki trafił głową Konrad Gilewicz. W 78 min. z rzutu wolnego z 30 m uderzał Dariusz Michalak, lecz wysoko nad poprzeczką. Cztery minuty później Bartosz Tyktor przegrał pojedynek z Sobczakiem, a skrzydłowy przyjezdnych znalazł się w sytuacji sam na sam z Jaroszewskim i płaskim strzałem ustalił wynik spotkania na 0:3.

Górnik poniósł już szóstą porażkę w tym sezonie i ma tylko 1 punkt i znajduje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Następny mecz wałbrzyszanie zagrają w Stalowej Woli ze Stalą w sobotę 13 września o godz. 16:00.

Radek Radczak

Górnik Wałbrzych – Energetyk ROW Rybnik 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Muszalik (51 – k), 0:2 Gilewicz (67), 0:3 Sobczak (82). Żółte kartki: Orzech, Oświęcimka, Jaroszewski oraz Bodzioch. sędziował: Mirosław Górecki (Katowice). Widzów: 500.

Górnik: Jaroszewski – D. Michalak, Cichocki (53 Krzymiński), Tyktor, Orzech – Mańkowski, Wepa, G. Michalak (75 Surmaj), Rytko (55 Szepeta), Oświęcimka (63 Śmiałowski) – Orłowski.

Energetyk ROW: Rybicki – Borovićanin, Grolik (75 Jary), Bodzioch, Gojny – Krotofil (84 Mandrysz), Fonfara, Wolniewicz, Muszalik, Sobczak (90 Dudziński) – Musiolik (64 Gilewicz).