https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Grali w kulki

Tradycją są Mistrzostwa Dolnego Śląska i Wałbrzycha w petanque, rozgrywane jako Memoriał Ryszarda Fijołka w ramach Dni Wałbrzycha. W tym roku rozegrano je po raz szósty, a na imienne zaproszenie organizatorów przybyło 16 tripletów z 6 miast Dolnego Śląska i Opolszczyzny (Wrocław, Jedlina, Boguszów, Dzierżoniów, Wałbrzych, Nysa), w tym były i aktualny mistrz kraju weteranów oraz mistrzynie kraju kobiet.
petanque
 
 
Nic dziwnego, że rywalizacja była bardzo zacięta i długa, a emocji nawet nie ostudził padający przez pewien czas deszcz. Do ćwierćfinału awansowało 8 drużyn, z tego 2 z Wrocławia, 2 z Jedliny, 2 z Wałbrzycha oraz po 1 z Dzierżoniowa i Nysy. Wałbrzyszanie okazali się bardzo gościnni, bowiem prezesowski triplet Tadeusz Obuchowski, Wojciech Krzykała i Andrzej Libecki, po awansie do najlepszej „4”, doznał dwóch porażek, umożliwiając gościom zajęcia całego podium. Po bardzo zaciętym finale wygrał triplet z Dzierżoniowa w składzie: Ryszard Kowalski, Dawid Fabisiak i Dawid Wilczyński. Pokonali oni w ostatniej rozgrywce 13:12 Grzegorza i Kamila Ladaczków oraz Marka Bąbę (Wrocław). Trzecie miejsce przypadło innej drużynie z Wrocławia, która zagrała w składzie Renata i Edward Gajewscy oraz Zdzisław Kmieciak.
Ostateczna kolejność VI Mistrzostwa Dolnego Śląska i Wałbrzycha w petanque 2014: 1. Broen Karo Dzierżoniów; 2. Sokół Wrocław; 3. Petanka Wrocław; 4. KSP Jedlina/Wałbrzych; 5. KSP Jedlina; 6. KSP Jedlina; 7. KS Bule Wałbrzych; 8. KP Nysa; 9. Broen Karo/Francja; 10.Sudety Boguszów; 11. Petanka Wrocław; 12. KSP Jedlina/Wałbrzych; 13. Sudety Boguszów; 14. Sudety Boguszów; 15. SKI-Media Wałbrzych; 16. KSP Jedlina.
Tymczasem seniorzy grali w bule na bulodromie przy ul. Olimpijskiej 1 w Boguszowie – Gorcach. Po 7 godzinach zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Najlepszy okazał się triplet francusko-polski z KS Broen Karo Dzierżoniów.
(RED)

REKLAMA