https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Górnik zwolnił Polaka!

Działacze piłkarskiego Górnika Wałbrzych, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, ze zmianą trenera nie czekali do najbliższego czwartku i Andrzeja Polaka zwolnili już 1 września. W środowym meczu z Energetykiem ROW Rybnik jedynego dolnośląskiego drugoligowca poprowadzi Piotr Przerywacz.
SONY DSC
 
 
Trener Andrzej Polak, po przegranym meczu 2:3 z Nadwiślanem Góra oddał się do dyspozycji zarządu Górnika, ale ze względu na to, że w sobotę wałbrzyszanie grali w Tarnobrzegu z Siarką, a w najbliższą środę u siebie z Energetykiem ROW Rybnik, jakiekolwiek decyzje działacze pierwotnie odłożyli do czwartku. Jednak porażka 1:3 z Siarką sprawiła, że działacze zmienili zdanie.
– 1-go września funkcję trenera pierwszego zespołu Górnika Wałbrzych przestał pełnić Andrzej Polak. Pochodzący z Opolszczyzny szkoleniowiec przejął drużynę 13-go maja tego roku po Macieju Jaworskim. W końcówce ubiegłego sezonu zanotował następujący bilans meczów: 2 zwycięstwa, 2 remisy oraz jedna porażka. W tym sezonie pod jego wodzą Górnik Wałbrzych spisywał się znacznie poniżej oczekiwań, zdobywając w sześciu meczach zaledwie jeden punkt, co pozwoliło zająć na obecną chwilę drugie od końca miejsce w tabeli. W zbliżającym się środowym meczu z Energetykiem ROW Rybnik drużynę poprowadzi pozostała kadra trenerska pozostająca zatrudniona w klubie, a nazwisko nowego trenera zostanie podane do informacji publicznej w czwartek – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie piłkarskiego Górnika.
Mecz Górnik – Energetyk ROW rozpocznie się o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj