Ale Siarka!

Piłkarze Górnika Wałbrzych doznali piątej porażki w II lidze – tym razem w Tarnobrzegu z Siarką 1:3. Jeśli w środę nie wygrają na własnym boisku z Energetykiem ROW Rybnik, to stanowisko straci trener Andrzej Polak.

Od początku przewagę mieli gospodarze. W 3 min. po dośrodkowaniu Koczona, z 5 m Michał Paluch oddał minimalnie niecelny strzał. Ale już w 14 min., po centrze Tunkiewicza z rzutu wolnego, źle interweniował Janiczak, co wykorzystał Baran, który trafił do siatki. Chwilę później bardzo dobrą okazję do wyrównania mieli goście, gdy po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w polu karnym znalazł się Mańkowski, który jednak nie sięgnął piłki. W 25 min. z dystansu strzelił Tunkiewicz, ale z trudem obronił tę „bombę” Janiczak. Trzynaście minut później po dośrodkowaniu Więcka, uderzeniem głową wynik podwyższył Stefanik.
W przerwie obaj trenerzy nie dokonali zmian. W 55 min. w polu karnym Grzegorz Michalak faulował Palucha, za co został ukarany żółtą kartką. Sędzia podyktował „jedenastkę”, którą pewnie wykorzystał Koczon. Zaraz po wznowieniu gry sfaulowany w „szesnatce” gospodarzy został Szepeta, za co został podyktowany rzut karny – tym razem dla Górnika. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Marcin Orłowski. Niestety, w 69 min. Sawicki sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Koczona, za co został ukarany czerwoną kartką i biało –niebiescy musieli grać w osłabieniu. Jedenaście minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Koczon, ale uderzył niecelnie. Jeszcze w 86 min. piłka znów wylądowała w bramce Janiczaka, jednak sędzia pokazał pozycję spaloną.
Kolejna okazja na zdobycie pierwszego kompletu punktów w tym sezonie będzie już w środę, 3 września o godz. 17:00. Górnik zagra na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu z Energetykiem ROW Rybnik.
(Radek)

Siarka Tarnobrzeg – Górnik Wałbrzych 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Baran 14, 2:0 Stefanik (38), 3:0 Koczon (55-k), 3:1 Orłowski (57-k). Czerwona kartka: Sawicki (69, za faul taktyczny). Żółte kartki: Rytko, G.Michalak, D.Michalak. Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Siarka: Melon – Stępień, Baran, Nadolski, Bochenek – Więcek (78 Parobczyk), Tunkiewicz, Stefanik, Koczon (87 Sulkowski), Chwastek (80 Figiel) – Paluch.
Górnik: Janiczak – Szepeta, Cichocki, Tyktor, Filipe (56 D. Michalak) – Mańkowski (61 Krzymiński), Wepa, G. Michalak (77 Śmiałowski), Rytko, Sawicki – Orłowski.