https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Próba generalna

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych w sobotę rozegrają ostatni mecz kontrolny przed inauguracją rozgrywek I lig. Przeciwnikiem akademiczek będzie Darbor Bolesławice, który w walce o awans do II ligi pokonał inny wałbrzyski zespół – Victorię Aglomeracja Wałbrzyska. Mecz beniaminków rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu.
 
SONY DSC
 
– Celem na ten sezon jest utrzymanie w I lidze – mówi Jan Zwierko, kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej imienia Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. – Nie znamy siły zespół na tym szczeblu, dlatego cały czas uzupełniamy skład.
W czwartek kanclerz PWSZ w Wałbrzychu podjął decyzję o powierzeniu funkcji szkoleniowca drużyny rezerw AZS PWSZ Wałbrzych trenowi Kamilowi Jasińskiemu.
– Życzymy mu jak bardziej owocnej pracy, samych sukcesów zawodowych, by przygoda w III lidze kobiet trwała tylko rok i nasza druga drużyna wywalczyła pod jego opieką awans do II ligi.
Na tym jednak nie koniec ruchów kadrowych w ekipie beniaminka I ligi.
– Bardzo miło nam jest oficjalnie poinformować, że do naszego klubu dołączyły trzy kolejne zawodniczki pozyskane na zasadzie transferu definitywnego z Victorii Aglomeracja Wałbrzyska: Patrycja Urbańska-  w poprzednim klubie filar obrony i etatowa bramkarka; Paula Rak- ofensywnie grająca lewoskrzydłowa, żelazne płuca drużyny; Oliwia Rak- zawodniczka grająca na lewej obronie w Victorii AW, bardzo szybka i wytrzymała piłkarka. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie nowo pozyskane zawodniczki są lewonożne, co sprawi, że po wcześniejszym transferze Oli Bosackiej, znacznie zwiększy nam się konkurencja na tej stronie boiska. Cała trójka przepracowała solidnie obóz przygotowawczy w Gdyni i jest gotowa do walki o pierwszą jedenastkę w nowym klubie – informują działacze AZS PWSZ.
Przypomnijmy, że ostatnio akademiczki wzmocniły dwie piłkarki występującego w ekstraklasie Zagłębia Lubin: Aleksandra Bosacka i Kamila Okoń, a kolejną będzie Magdalena Konopka, która wiosną występowała w II lidze niemieckiej. Wcześniej zakontraktowane zostały: bramkarka Daria Antończyk z Ajaxu Amsterdam oraz cztery utalentowane zawodniczki UKS Tygryski Świętochłowice: Edyta Botor, Klaudia Miłek (reprezentantki Polski do lat 17), Jessica Pluta (reprezentantka Polski do lat 15) oraz 17-letnia Daria Pluta (starsza siostra Jessiki).
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj