https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przydzielili 206 mieszkań

Społeczna komisja mieszkaniowa zakończyła rozpatrywanie wniosków mieszkańców Wałbrzycha o nowe mieszkania komunalne.
 
Bud. komun
 
 
 
 
Zasady i kryteria przyznawania mieszkań określa uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha. Z kolei zarządzenie Prezydenta Wałbrzycha określa sposób realizacji wniosków o przydział mieszkań. Preferowane były trzy grupy mieszkańców,  młodzi wychowujący dzieci, osoby starsze od lat zamieszkałe w Wałbrzychu, a także niepełnosprawni. Wszystkie osoby starające się o nowe mieszkanie nie mogły mieć zaległości czynszowych.
– Do Komisji wpłynęło 674 wnioski, z czego 334 przeszły wstępną kwalifikację. Wybrano 206 osób z największą ilością punktów, według podziału na mieszkania 1 ,2 i 3 pokojowe. 85 mieszkań otrzymają ludzie młodzi wychowujący dzieci , 88 mieszkań trafi do osób starszych, a 33 mieszkania trafią do osób niepełnosprawnych – wylicza Anna Żabska, asystent prezydenta Wałbrzycha.
Pierwsi lokatorzy otrzymają klucze do mieszkań na ul. Staszica i Jana Pawła II we wrześniu. W kolejnym etapie osoby, które zamieszkają w budynkach na ul. Wiejskiej.
– Warto podkreślić ,że 88 mieszkań które zdadzą osoby starsze, po sprawdzeniu, zostaną przekazane kolejnym mieszkańcom Wałbrzycha – podkreślała Jolanta Pabisz, kierownik Biura Lokalowego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.
Na realizację budowy nowych mieszkań komunalnych pn. Nasz Nowy Dom, miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 10 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.
(RED)
 
Pierwsi lokatorzy zajmą nowe mieszkania już we wrześniu.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty