https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przebudzenie napastników

Piłkarze drugoligowego Górnika Wałbrzych pokonali w meczu kontrolnym AKS Strzegom 4:1. Do grona kontuzjowanych graczy w wałbrzyskiej ekipie dołączył Kamil Śmiałowski.
 
SONY DSC
 
Tym razem w kadrze Górnika nie pojawił się żaden nowy kandydat do gry w dolnośląskim drugoligowcu. Ale trener Andrzej Polak miał do dyspozycji: brazylijskiego obrońcę Filipe (LZS Piotrówka), pochodzącego z Paczkowa 20-letniego obrońcę Przemysława Cichockiego (Czarni Otmuchów), 19-letniego napastnika Kamila Mańkowskiego (LZS Piotrówka), 31-letniego pomocnika Bartosza Szepetę (Ostrovia Ostrów Wielkopolski) oraz 25-letniego napastnika Marcina Orłowskiego (Radomiak Radom).
– To są gracze, z którymi prowadzone są zaawansowane rozmowy na temat kontraktów. Szukamy jeszcze stopera – powiedział portalowi sport.db2010.pl trener Andrzej Polak.
W kadrze Górnika zabrakło nie tylko kontuzjowanych Jana Bartosa i Michała Oświęcimki, ale także Dominika Radziemskiego, który trafił do Polonii Świdnica.
– Za tydzień powinienem rozpocząć rehabilitację, która potrwa około trzy tygodnie. Mam nadzieję, że nie będzie powikłań i szybko wrócę na boisko –powiedział nam Michał Oświęcimka.
Niestety, w konfrontacji z zespołem ze Strzegomia kontuzji kolana nabawił się Kamil Śmiałowski, który zszedł do szatni o kulach pożyczonych od… Oświęcimki.
W I połowie gra była dość wyrównana, ale drugoligowcy byli skuteczniejsi przed bramką AKS-u. Wynik otworzył strzałem głową, po stałym fragmencie gry, Jan Rytko, a na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Marcin Folc. Tuż przed przerwą jeden z kontrataków strzegomian zakończył się podaniem Damiana Sobczaka do Mateusza Wernera, który pokonał Damiana Jaroszewskiego. W przerwie obaj trenerzy dokonali licznych zmian. Jarosław Krzyżanowski wprowadził do gry aż 9 nowych zawodników, w tym byłego piłkarza Górnika Adriana Sobczyka. Duża liczba zmian odbiła się na jakości gry czwartoligowca. Wałbrzyszanie uzyskali wyraźną przewagę, którą udokumentowali golami Mateusz Krzymiński i Marcin Orłowski.
– Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy – powiedział po końcowym gwizdku trener Andrzej Polak.
– Przez ostatni tydzień dużo trenowaliśmy i to widać w naszej grze. Teraz musimy odzyskać świeżość przed sobotnim meczem w Pucharze Polski. Ale powoli widać efekty naszej pracy i z czasem powinno być coraz lepiej – powiedział portalowi sport.db2010.pl Dariusz Michalak.
Kolejny mecz kontrolny Górnik rozegra w środę o godz. 17.00 w Wałbrzychu z Flotą Świnoujście.
(RED)
 
Górnik Wałbrzych – AKS Strzegom 4:1 (2:1)
Bramki: Rytko, Folc (k), Krzymiński, Orłowski – Werner.
Górnik: Jaroszewski – D.Michalak, Cichocki, Sawicki, Filipe – Wepa, Rytko, Szepeta, Śmiałowski – Folc, Mańkowski. W II połowie zagrali: Janiczak, G.Michalak, Łaski, Orłowski, Krzymiński, Moszyk.
AKS: Nowak – Traczykowski, zawodnik testowany I, Bęś, Bober, Domaradzki, Sobczak, Demirow, zawodnik testowany II, Dobrowolski, Werner. W II połowie grali także: zawodnik testowany III, Gawlak, Rosiak, Nitarski, Krupnik, Rogowicz, Matuszak, Jaszowski, Sobczyk, Kruk.

REKLAMA