https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Weekend z drezynami

Już dziś zapraszamy na XII Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu – Push-Pull Party 2014. Impreza odbędzie się 19 i 20 lipca na odremontowanym dworcu kolejowym w Jugowicach w gminie Walim.
 
SONY DSC
 
 
 
 
 
Tegoroczne XII Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu – Push – Pull Party rozpoczną się uroczystym otwarciem wyremontowanego dworca PKP w Jugowicach, który – dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – stanie się przepięknym gminnym ośrodkiem kultury. Obiekt ten podniesie standard świadczonych usług w zakresie szerzenia kultury oraz organizacji imprez sportowo – rekreacyjnych. Mieścić się w nim będzie świetlica wiejska z zapleczem kuchennym, sala wystawiennicza, sala komputerowa z 5 ogólnodostępnymi punktami do komputera oraz siedziba Stowarzyszenia LGD „ Partnerstwo Sowiogórskie”.
– Zapraszamy do poznania jednego z piękniejszych byłych dworców PKP, a następnie do rywalizacji w jeździe drezyną ręczną, rekreacyjnych  przejażdżek drezyną spalinową, występu zespołu z dzikiego zachodu oraz dwudniowej zabawy w miłej atmosferze. Mile widziane stroje z epoki – podkreślają organizatorzy z Sowiogórskiego Bractwa Kolejowego i gminy Walim.
W trakcie imprezy rozgrywana będzie rywalizacja w drużynowej jeździe drezyną ręczną na czas, ale nie zabraknie też bardziej rekreacyjnych atrakcji. Poza zawodami, będzie można przejechać się drezynami spalinowymi lub innymi rodzajami drezyn napędzanych siłą ludzkich mięśni. Drezyny spalinowe będą kursować po około 2-kilometrowym odcinku linii bystrzyckiej nr 285 (poza stacją). Sobota – 19 lipca – to dzień zawodów. Wszyscy chętni będą mogli spróbować przekraczać swoje granice możliwości w jeździe „kiwajką” na czas. Dla zwycięzców każdej z kategorii przewidziano nagrody. Ponadto równolegle będą odbywać się jazdy rekreacyjne. Natomiast niedziela – 20 lipca – to dzień jazd rekreacyjnych.
(RED)

REKLAMA

Click Here