Wciąż bez gola…

… strzelonego przez piłkarza Górnika. W trzecim meczu kontrolnym wałbrzyszanie zremisowali 1:1 z Odrą Opole, a bramkę dla Górnika zdobył… obrońca gości.

Powoli zaczyna krystalizować się kadra Górnika na zbliżający się sezon II ligi. W środowym meczu kontrolnym z Odrą Opole po raz kolejny wystąpili testowani: brazylijski obrońca Filipe (LZS Piotrówka), pochodzący z Paczkowa 20-letni obrońca Przemysław Cichocki (Czarni Otmuchów) i 19-letni napastnik Kamil Mańkowski (LZS Piotrówka). Sprawdzany był także 31-letni pomocnik Bartosz Szepeta, który w poprzednim sezonie grał w drugoligowej Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Przeciwko Odrze w barwach Górnika wystąpiło także dwóch młodych piłkarzy Śląska Wrocław, których tożsamości działacze nie chcieli na razie ujawnić.
I połowa toczyła się przy lekkiej przewadze wałbrzyszan, ale jedynego gola dla gospodarzy strzelił w 45 minucie obrońca Odry Adrian Droszczak. Po zmianie stron obaj trenerzy rotowali składami i choć grę prowadził Górnik, to gola dla Odry zdobył w 74 minucie, po błędzie obrońcy, Sebastian Deja.
Kolejny sparing wałbrzyszanie rozegrają na własnym boisku w najbliższą sobotę. O godz. 11.00 Górnik będzie podejmował czwarto ligowy AKS Strzegom.

Górnik Wałbrzych – Odra Opole 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Droszczak (45 – s), 1:1 Sebastian Deja (74).
Górnik: Janiczak – D.Michalak, Cichocki, Wepa, Filipe, Rytko, G.Michalak, Sawicki, Krzymiński, Szepeta, Folc. W II połowie zagrali: Jaroszewski, Łaski, Mańkowski, Pawlak, Moszyk i dwóch zawodników testowanych.
Odra: Wichman – Droszczak, Michniewicz, Peroński, Kiełbasa – Flejterski, Deja, Brusiło, K.Gancarczyk, Gładkowski – Kocur oraz Kleemann, Kajca, Grochowski, Bębenek, Stepień, Niemczyk.