https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Na plażę i w góry

Piękna pogoda, czysta woda i specjalnie przygotowana plaża przyciągnęły wiele osób do nowego kąpieliska na brzegu jeziora Bystrzyckiego w Zagórzu Śląskim. Na dodatek gmina Walim oferuje turystom bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Górach Swoich!
 
zagorze plaza
 
 
 
 
 
Miejsce do kąpieli w Zagórzu Śląskim zostało wytyczone na terenie dawnej przystani Słoneczna, tam gdzie plaża była od lat 30-tych do końca 80-tych XX wieku. Przygotowania trwały ponad dwa lata. Przez 24 lata powodem zamknięcia jeziora dla plażowiczów było ujęcie wody pitnej dla Dzierżoniowa oraz upadek dotychczasowych właścicieli ośrodków wypoczynkowych. Sytuacja zmieniła się dopiero wraz ze zmianą przepisów dotyczących użytkowania zbiorników wodnych. Pojawił się poważny inwestor, gmina Walim podjęła decyzję o ulokowaniu miejsca do kąpieli, a nad jeziorem odbudowano stanicę WOPR. Miejsce do kąpieli jest czynne od piątku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00. Także od piątku, od godziny 9.00, do niedzieli, do godziny 19.00, w stanicy dyżuruje zespół ratowników WOPR z Wałbrzycha. Na terenie nowej inwestycji czynna jest wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz przystań dla dwóch statków wycieczkowych. Wypożyczalnia znajduje się też przy Fregacie.
Na tym jednak nie koniec atrakcji, ponieważ gmina Walim oferuje piesze, rodzinne i bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Górach Sowich. W każdą wakacyjną sobotę można wybrać się na około 3-godzinny spacer, prowadzący od zamku Grodno w Zagórzu Śląskim do zapory wodnej na jeziorze Bystrzyckim. Natomiast niedzielna, około 4 –godzinna trasa, rozpoczynająca się z przełęczy Sokolej przez Kozie Siodło wiedzie urokliwym szlakiem wprost na Wielką Sowę.
(RED)

REKLAMA

Click Here