MTB Walim na podium

Pasjonaci wyścigów rowerowych mieli kolejną okazję do wypróbowania swych sił i możliwości w II Sowiogórskim Maratonie Rowerowym, który odbył się w Bielawie. Kolarze z gminy Walim zajęli w tej rywalizacji 2 miejsce.

mtb walim

Uczestnicy startowali na dystansach: junior, mini oraz mega, natomiast najmłodszych cyklistów podzielono na 3 grupy wiekowe: do 5, 7 oraz 10 lat. Gminę Walim reprezentowała drużyna MTB Walim w składzie: Joanna Kwiatkowska, Mateusz Kulaszewicz, Marcin Kulaszewicz oraz Adam Firlej. Rywalizując na dystansie mini, walimianie pokonali 31,5 kilometra karkołomnej trasy. Oprócz osobistych sukcesów na trasie, bowiem w swej kategorii wiekowej Joanna Kwiatkowska zajęła 2 miejsce, Mateusz Kulaszewicz był 5, Marcin Kulaszewicz 6, a Adam Firlej 34 (łapiąc przy tym dwa „kapcie”), ekipa MTB Walim zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na dodatek najmłodsi rowerzyści reprezentujący gminę Walim, w kategorii dziecięcej do lat 10 zajęli również II miejsce.