https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dni Świebodzic

Przed nami doroczne święto miasta, które odbędzie się w dniach 28-29 czerwca na stadionie przy ul. Rekreacyjnej 1 w Świebodzicach. Oficjalne otwarcie tegorocznych Dni Świebodzic nastąpi w sobotę, o godzinie 13:30.
 
dni_swiebodzic
 
 
 
 
 
– Występy sceniczne rozpoczniemy tego dnia o godz. 13:45 programem artystycznym przygotowanym przez uczniów świebodzickich szkół – mówi Tomasz Merchut z Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. – Następnie, o godz. 16:15 na scenę wejdą członkowie zespołu śpiewaczego Akord, działającego na co dzień przy miejskim kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. O godz. 17:15 scenę przejmą we władanie członkowie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy w programie „Wielkie dzięki za wielkie granie” dokonają podsumowania XXII Finału WOŚP. Zanim na scenie pojawi się gwiazda sobotniego wieczoru, o godz. 18:00 koncert dla grupa Gram of Happines. Wprawieni w dobre nastroje, o godz. 19:00 powitamy na scenie legendarny już zespół na polskiej scenie muzycznej – Elektryczne Gitary. Po koncercie Elektrycznych Gitar o godz. 21:00 rozpocznie się blok muzyczny „Odlotowo-plenerowo”. Ale to nie wszystko, co organizatorzy zaplanowali na sobotę. Równolegle do wydarzeń na scenie, na górnej płycie stadionu, w sąsiedztwie kompleksu sportowego OSiR prowadzona będzie okolicznościowa zbiórka krwi.
Drugiego dnia zabawy, w niedzielę, scena zapełni się już o godz. 12:00. „Kto jest beksą i mazgajem, ten się do nas nie nadaje” – program artystyczny pod taką nazwą zaprezentują podopieczni świebodzickich przedszkoli. O 14:00 pojawi się Robert Szymański, założyciel zespołu Kilersi, który w solowym projekcie „Robi Show” wykonuje wiersze Jana Brzechwy do własnych melodyjnych aranżacji. O 16:00 wystąpi Kabaret Smile, a od 17:30 na scenie oglądać będziemy świebodziczan. Najpierw nieprzeciętne zdolności zaprezentują tancerze z Miejskiego Domu Kultury, grupy Gang the Funk, Battle Kitz i Lazy Rockers. A o 18:30, jako support przed Justyną Steczkowską, wystąpi zespół Echo. Gwiazda wystąpi o godz. 20:00. Koncertom towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci – konkursy, pokazy i wesołe miasteczko. Na ustawionej obok sceny głównej scenie bocznej odbywać będą się pokazy przygotowane przez organizatora imprezy – OSiR Świebodzice sp. z o. o.
(RED)

REKLAMA

REKLAMA